Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » TOP 5 HIDDEN GEMS! DÍL PRVNÍ

TOP 5 HIDDEN GEMS! DÍL PRVNÍ

Fenomén hidden gems neboli cestovatelskému mainstreamu rafinovaně skrytých destinací je přitažlivým způsobem, jak se dokonale odpoutat od banálního nánosu každodenního života a poddat se maximální míře relaxace. Přinášíme několik tajných míst v duchu pětihvězdičkového standardu, kde je snadné zapomenout na okolní svět. Udržíte tajemství?

1. NIHIWATU SUMBA, INDONÉSIE

Zrozen, aby ochraňoval a zachovával unikátní kulturu a svým hostům dopřál spojení s podstatou jednoduchého, zdravého a naplněného života. Indonéský hotel spadající do butikové sítě Nihi resorts by Chris Burch najdete na světem zapomenutém ostrově Sumba, leží 400 kilometrů na východ od turisticky vytíženého Bali. Jde proslulou destinaci pro surfaře, kteří si mohou vychutnat nádherné pláže s běloskvoucím pískem obklopené panenskou přírodou, v níž dny plynou v rytmu poklidného hemžení motýlích křídel. Výběr zdejších možných aktivit zahrnuje ale i paddleboarding po místní řece Wanukaka, putování divočinou podél dechberoucích vodopádů přes starobylé vesnice, nebo privátní hodiny jógy s výhledem na oceán. Areál resortu zabírá ohromujících 567 hektarů, soukromí vlastního ráje je tedy zaručeno a každá z vil inspirovaných ostrovní přírodou má i privátní verandu. Resort se soustředí na pocit nespoutanosti, decentní a přitom maximální pohodlí a komfort.

2. AMAN SVETI STEFAN, ČERNÁ HORA

Sveti Stefan vám dokáže, že Černá hora má rozhodně na evropské mapě luxusu své místo. Resort je vlastně malá vesnička na polostrově, který spojuje se světem jen úzká písečná šíje. Atmosféra někdejší rybářské osady z 15. století se odráží v úzkých dlážděných klikatých uličkách, kam mají přístup pouze hosté resortu, hluboké temně modré vody Jaderského moře si pak můžete vychutnat na jedné ze 3 soukromých písečných pláží, z terasy jedné z 8 vil, případně z 50 pokojů v původních stavbách individuálně a citlivě zrekonstruovaných a vybavených tak, aby byla zachována autenticita místa. Decentní interiéry jsou originálně dekorované kombinací historických prvků a jejich moderních interpretací. Místní pláž, která lemuje šíji spojující ostrov s pevninským světem, patří v současnosti mezi nejlepší pláže černohorského přímoří. K dispozici je samostatné spa, turecké lázně a jógový pavilon. Místní sýry a medy, čerstvě nalovené plody moře a vybrané hovězí ze severu země jsou charakteristickými surovinami na tamním gourmet menu.

3. DAR DARMA MARRÁKEŠ, MAROKO

Uprostřed marrákešské Mediny se můžete nechat pohltit pohádkou orientu. Tradiční uspořádání hotelu Dar Darma typu riad zahrnuje úchvatné patio otevřené přes všechna patra až ke střešní terase, kde si můžete z bazénu užít výhled na střechy Mediny, Kotúbijskou mešitu a horizont ohraničený pohořím Atlas. Pro hlubší relaxaci navštivte v hotelu pravý marocký hammam, kde prožijete jedinečnou očistu těla i duše. Dramatický design interiéru kombinuje tradiční marocký styl s modernou. Zdobná zákoutí hotelu, kde si za zvuků muezzinů svolávajících k pravidelné modlitbě můžete vychutnat vynikající tradiční tajiny, kuskus či citronové kuře, nabízí dokonce i privátní hodiny vaření, kdy vás místní kuchařka zasvětí do tajů specialit vyhlášené marocké kuchyně.

4. MAISON SOUQUET, PAŘÍŽ, FRANCIE

Pod pařížským Montmartrem splývá světle omítnutá budova v mase elegantních domů, snad jen dvě rudé lampy po stranách vstupních dveří dávají znát, co se skrývá uvnitř. Před vámi se otevře opulentní boudoir reprezentovaný vstupním lobby s dotykem arabského designu. Poselství Maison Souquet je prosté – abyste se dokázali zaposlouchat do podstaty svých smyslů, musíte přestat vnímat okolní svět. Tomu napomáhají, ba hosty přímo pohlcují opulentní interiéry 14 pokojů a 6 junior suites na 5 poschodích. Čínské hedvábí na stěnách, zlatem zdobené koupelny, brokátové polštáře a všudypřítomný samet jsou detaily, jimž věnoval pozornost Jacques Garcia, autor designu celého konceptu. Garcia umně zapracoval i historii domu, každý pokoj nese jméno jedné z kurtizán, jejichž působištěm byl dům v dobách Belle Époque. K dispozici máte osobního komorného a soukromou hodinu u desetimetrového bazénu obklopeného tmavými zdmi pro zvýšení pocitu intimity. Nevynechte bar, je impozantní.

5. BLANCANEAUX LODGE PINE RIDGE, BELIZE

Exotickému kouzlu Belize propadl už Francis Ford Coppola, když tady v roce 1980 koupil opuštěnou Blancaneaux Lodge a více než dekádu si s rodinou užíval totálního úniku do světa ve spojení s okolním divukrásným deštným pralesem. Dnes můžete podobnou atmosféru zažít v hotelu, který zde byl vybudován. Dvacítka pokojů neboli cabañas s guatemalským dekorem a exkluzivní vily, kde vodopády padají do privátních infinity pools s tyrkysově zbarvenou vodou, se rozkládají nad vršky svěží zelené džungle. Boutique hotel leží na dohled od místní říčky Privassion obklopen borovicemi, duby a vzácnými dřevinami. V nedaleké přírodní rezervaci se ocitnete v opravdu těsném kontaktu s divočinou, můžete se vydat po stopách jaguára, obdivovat tukaní hejna nebo objevovat zázračné účinky bylin starodávné mayské civilizace. Den zakončete očistou v privátní zahradě se sprchou pod otevřeným středoamerickým nebem.

Autor: Adéla R. Bagge

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky