kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Travel News: Ekologický luxus a Chorvatsko bez hranic

Travel News: Ekologický luxus a Chorvatsko bez hranic

Jaké cestovní novinky jsme si pro vás připravili?

Ze sportovních hvězd hoteliéři

Podobně jako fotbalová superstar Christiano Ronaldo, rozhodl se i španělský tenista Rafael Nadal, že vstoupí do hotelové branže. Vítěz rekordních 22 grandslamových turnajů založil společně se skupinou Meliá řetězec s názvem Zel, jenž chce v příštích pěti letech vybudovat více než dvacet hotelů po celém světě. Hotely řetězce mají být inspirovány středozemním životním stylem a první z nich má být otevřen v příštím roce na Mallorce, odkud Nadal pochází. Další hotely plánuje postavit v metropolích typu Paříže, Londýna či Madridu. Šestatřicetiletý Nadal uvedl, že vstup do hotelového byznysu nebude mít vliv na jeho hvězdnou kariéru. „Pokouším se odchod oddálit, jak nejdéle to jde,“ nechala se slyšet dlouholetá světová jednička, jež vyhrála 92 turnajů ATP. Jen na odměnách si Nadal během kariéry vydělal přes 130 milionů dolarů. Ronaldo, který spoluvlastní hotelový řetězec Pestana CR7, již provozuje hotel na rodné Madeiře, v Lisabonu a New Yorku.

muži
Foto: Meliá

Chorvatsko bez hranic

Pro Čechy milující Chorvatsko je to více než potěšující zpráva. Ministři vnitra členských zemí EU schválili jeho vstup do schengenského prostoru. „Chorvatsko získalo jednomyslnou podporu Rady pro vnitřní věci a spravedlnost, 1. ledna 2023 se stáváme členem schengenu!“ uvedl na Twitteru chorvatský premiér Andrej Plenković. Od počátku tohoto roku tak nebudou cestu k chorvatským plážím omezovat hraniční kontroly. Evropský bezhraniční prostor se rozrostl po více než deseti letech. A další novinkou je, že Chorvatsko se od ledna stalo členem eurozóny a jeho novým platidlem je euro.

Chorvatsko
Foto: CNTB

Ekologický luxus

V Resortu Puradies v rakouském Leogangu, středisku slavné lyžařské oblasti Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, se masivního nárůstu cen za energie neobávají. Může za to předvídavost a udržitelný přístup. Ekologicky zaměřený luxusní resort disponuje i vlastní bioelektrárnou. „Řídíme se heslem „Čistota přírody je rájem pro civilizací znaveného člověka“, a proto jí tady chceme lidem dopřát maximum, ať už odpočívají venku na čerstvém horském vzduchu, nebo uvnitř v hotelu,“ říká Michal Madreiter, spolumajitel resortu Puradies Hotel & Chalets, který stojí v těsné blízkosti lanovky, na slunečné náhorní plošině s výhledem na Alpy. Ubytovat se můžete buď v klasických pokojích, nebo v luxusních chaletech se soukromou saunou, v nichž máte zaručeno soukromí i potřebný servis. Večer si vychutnáte drink v unikátním Baru & Lounge Freiraum – vyfrézovaném z šestnácti tisíc dubových kostek, který získal ocenění iF Design Award. A v restauraci ESS:ENZ si dopřejete inovativní kuchyni Front-Cooking pro náročné gurmety, jejímž základem jsou čerstvé regionální produkty z vlastního statku.

Autor: Barbora Slavíková Literová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky