kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Travel News: Země vycházejícího slunce hlásí otevřeno

Travel News: Země vycházejícího slunce hlásí otevřeno

Japonsko
Foto: Pixabay

Jako středověcí poutníci

Letos v říjnu ve slovinské Lublani udělila mezinárodní porota soutěže BIG SEE ocenění Cyrilometodějské stezce – Kulturní stezce Rady Evropy. Získala hlavní cenu v kategorii Kreativní příběh jako zážitek a Cenu za design v cestovním ruchu v kategorii Kreativní příběh a identita jako zážitek. Poutní trasy Cyrilometodějské stezky jsou určeny nejen poutníkům, ale všem, kteří chtějí poodhalit tajemství evropské kulturní identity a cyrilometodějský odkaz, v němž se snoubí moudrost jazyka, řád zákona a úcta k druhým. Poutní trasy jsou navrženy tak, aby propojovaly poutní místa a zároveň přinášely informace o kulturním dědictví raného středověku napříč Evropou.

stezka
Foto: Pixabay

Na Madagaskar poprvé přímo

Ostrov lemurů je největší v Africe a čtvrtý největší na světě. Kulturní a přírodní pestrost Madagaskaru je přitažlivá, ale pro mnohé představovala stopku k návštěvě komplikovaná doprava. To se změnilo 1. října tohoto roku, kdy na ostrov vyrazila historicky první přímá letecká linka z Prahy. Čedok ho zařadil do svého portfolia jako další exotickou destinaci, a klienti tak mohli odletět na palubě moderního Boeingu 787-9 Dreamliner. Kabina letadla je upravena pro 331 osob v ekonomické třídě a pro 28 cestujících v prémiové business třídě. Klienti Čedoku, kteří poletí ve vyšší třídě, mohou také na Letišti Václava Havla Praha využít zdarma salonek MasterCard Lounge na Terminálu 1 a cestovat s odbaveným zavazadlem do třiceti kilogramů.

Madagaskar
Foto: Pixabay

Země vycházejícího slunce hlásí otevřeno

Japonsko se po dlouhé protikoronavirové izolaci plně otevřelo turistům. Země obnovila bezvízový styk s desítkami států, a ukončila tak jedny z nejpřísnějších hraničních kontrol na světě. Zároveň země zrušila omezení počtu návštěvníků i požadavek na to, aby přijeli s turistickou skupinou. Zatím stále platí, že turisté se musí po příletu prokázat platným PCR testem či certifikátem o vakcinaci třemi dávkami. Letos přijelo do Japonska jen něco málo přes půl milionu návštěvníků, zatímco v roce 2019 jich bylo rekordních 31,8 milionu. Zdá se, že nyní je správná chvíle do Japonska vyrazit, než se začne opět plnit turisty z celého světa.

Autor: Barbora Literová Slavíková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky