kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Vypněte aneb 3x evropský bonvivant spa weekend

Vypněte aneb 3x evropský bonvivant spa weekend

Všeobecně náročné období uplynulých týdnů a měsíců si žádá letní kompenzaci. Příjemnou variantou pro tento záměr může být lekce jógy v řeckém amfiteátru, očista v objetí termálních vod na doteku dvou kontinentálních desek na Islandu nebo všestranně vinné opojení v Bordeaux. Vybrali jsme pro vás tři evropské spa destinace, které už jen svým jménem zrychlují tep nejnáročnějších relax connoisseurs.

Antická moudrost v Aman provedení

Nejen procházky cypřišovými či olivovými háji patří mezi výsady úzkého okruhu lidí, jež se svěří do péče jednoho z wellness concierge ve spa ve fenomenálním pantheonu, hotelu Amanzoe na Peloponéském poloostrově. Komplexní procedury, jež čerpají z odkazu Hippokrata, se odehrávají na takřka 3000 metrech čtverečních mezi dórskými sloupy a mramorem. Místo vzdálené jen pětadvacet minut letu helikoptérou z Athénnavazuje na starověkou legendu o Asklepionově léčebném chrámu, jenž měl údajně ležet nedaleko, kde tento bůh a lékař v jedné osobě dokázal zázračně léčit. Na svahu tyčícím se nad privátní oblázkovou pláží wellness experti kombinují pečlivě sestavený jídelníček s posilováním, lekcemi pilates i jógy a potřebnou relaxací nejen na slunci a ve vodách Egejského moře, ale i v rámci procedur v devíti místnostech, kde je využívána výhradně speciálně vyvinutá přírodní kosmetika Aman. Teplé vody ve watsu bazénu napomohou uvolnění fyziologických a často i psychických blokád a zlepšují cirkulaci krve. Součástí spa jsou i nejrůznější parní rituály, kadeřnický salon či nail bar.

Zdroj/foto: Pixabay
Zdroj/foto: Pixabay
Zdroj/foto: Pixabay

Ochutnávka vesmíru v Blue Lagoon 

Kde jinde si dopřát ochutnávku vesmíru, polární záři, než v tyrkysových vodách Modré laguny na reykjaneském poloostrově. Uprostřed Svartsengi, nehostinného lávového pole pokrytého lehkou vrstvou mechu, se můžete ponořit do devíti milionů litrů geotermální vody, které se bez přičinění lidského faktoru vymění každých čtyřicet hodin. Křemičitá mořská substance vyvěrá z hloubky dvou kilometrů, kde má teplotu 240 stupňů Celsia a při cestě na povrch se obohacuje o minerální léčivé prameny. Samostatná část proslulé Modré laguny Retreat hotel nabízí celkem 4000 metrů čtverečních privátního přístupu k tekutému tyrkysu. Basalt Architects vetkli budovu hotelu do 800 let starého lávového kamene, na interiéru spolupracovali s italskými specialisty Design Group Italia a B&B Italia. Mezi nejzajímavější spa procedury Modré laguny patří podvodní masáž na lehátku, následovaná scrubem, bahenní maskou a zábalem. Pleť k dokonalosti opečovává kromě výjimečných vod také lokální kosmetika nazvaná lapidárně Blue Lagoon Iceland, jež čerpá z přírodního bohatství islandských minerálů a řas. Největším luxusem přitom zůstává samotná lokace Modré laguny s výhledy na jedinečnou a syrovou islandskou krajinu.

Zdroj/foto: Pixabay
Zdroj/foto: Pixabay
Zdroj/foto: Pixabay

Život plnými doušky

Majitelé francouzského hotelu Les Sources de Caudalie se v jeho konceptu inspirovali takzvaným francouzský paradoxem, tedy tvrzením, že životní styl Francouzů žijících na jihozápadě země přispívá k dobrému zdraví kardiovaskulárního systému, ačkoliv je plný vína a živočišných produktů. Filosofie celého hotelu a spa se tak točí kolem produktů vypěstovaných na lokální blahodárné půdě. Hotel Les Sources je zasazen do vinic Grand Cru vinařství Chateau Smith Haut Lafitte asi půl hodiny jízdy jižně z Bordeaux. V interiéru hrají prim dřevo a kámen a stejně je tomu i ve Vinotherapie Spa, první pobočce této wellness instituce. Po pozitivních ohlasech se majitelé rozhodli otevřít Vinotherapie Spa na dalších sedmi místech světa včetně New Yorku či Istanbulu. To původní v Les Sources de Caudalie zabírá plochu 1 500 metrů čtverečních, čítá dvacet spa suit včetně jedné VIP a také relaxační zónu s tureckými lázněmi a bazénem s termálními prameny. Uprostřed zdánlivě nekonečných francouzských vinic, si hosté mohou vychutnat pozitivní účinky vinné révy na zdraví a krásu. V nabízených procedurách se víno používá v kombinaci s termálními prameny vyvěrajícími z hloubky až půl kilometru pod povrchem země. To vše ve formě beauty produktů značky Caudalie, kterou založili právě majitelé hotelu. Oblíbený nápoj prosakuje ve Vinotherapie Spa jak do individuálních procedur, jako jsou masáže, scruby a facial ošetření, tak i do denních či půldenních komplexních programů. Mezi ně patří například celodenní rituál A star day in the vineyards, který se skládá z obličejové terapie, koupele v sudu s červeným vínem, merlotového zábalu, tělového peelingu z drcených hroznů a samozřejmě relaxační masáže.  

Zdroj/foto: Pixabay
Zdroj/foto: Pixabay
Zdroj/foto: Pixabay

Autor: Adéla Rusňáková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky