Lifestyle

NF AutTalk stojí na straně rodin pečujících o autisty

NF AutTalk stojí na straně rodin pečujících o autisty
5.5.2020

Už pátý rok se mohou pečující rodiče obracet na Nadační fond AutTalk Kateřiny Sokolové, aby získali podporu, finanční příspěvek či informace. NF AutTalk naplňuje poslání, které si na začátku předsevzal – sdílí zkušenosti, podporuje rodiny a mluví o autismu ve veřejném prostoru.

Fond založili Kateřina Sokolová a Jan Sokol na základě své rodinné zkušenosti. Jan Sokol, Katčin táta, má ve své péči syna Radovana, kterému je letos dvanáct let. Radovan je autista, nemluví a potřebuje celodenní podporu někoho dospělého. A právě díky němu si Sokolovi dovedou představit, jak může být péče o autistické dítě náročná, a rozhodli se podporovat rodiny v podobné situaci.

Záměrem fondu bylo od začátku podporovat rodiče, kteří pečují o autistické děti, a přispívat k tomu, aby se o autismu ve veřejném prostoru více mluvilo, protože to může zvýšit míru pochopení a empatie veřejnosti k autistickým rodinám. 

Kromě přímé finanční pomoci konkrétním rodinám a rodičovským organizacím a spolkům, které se věnují tématu autismu, podporuje fond také různé formy setkávání rodičů či online diskuzní a informační fórum ke sdílení zkušeností a kontaktů.

Na osvětovou Atypickou kampaň, jejíž součástí bylo promítání filmů s tématikou autismu či putovní výstava portrétních fotografií Matěje Derecka Harda pod názvem Co nám zrcadlí autismus, navážeme letos kampaní s cílem podpořit dobrovolnictví v autistických rodinách.

K tomu, aby se o autismu více mluvilo, přispěje i druhý ročník největšího závodu na podporu rodičů pečujících o autistické děti s názvem RUN AUT, na jehož start se běžci postaví letos v září.

Všechno, co fond dělá, se opírá o dlouhodobá i nově navázaná partnerství. Jsme nesmírně vděční všem dárcům, sponzorům i partnerským organizacím, které nám umožňují dělat to, co je pro nás stále srdcovou záležitostí – přispívat k tomu, aby se pečujícím rodinám žilo lépe. Novinky o tom přinášíme na www.auttalk.cz, na naší FB stránce či Instagramu.

Pokud byste měli chuť přispět na činnost fondu, podpořit skupinu rodičů či konkrétní rodiny, darovat odměny pro běžce letošního RUN AUT nebo se zapojit do kampaně na podporu dobrovolnictví v autistických rodinách, neváhejte se na nás obrátit na [email protected] nebo na telefonu 603 711 170.

  

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.