Byznys & Reality

Novinky z oblasti zahraničních nemovitostí: Kam expandují české společnosti?

Novinky z oblasti zahraničních nemovitostí: Kam expandují české společnosti?
16.4.2021

Polsko, Slovensko i Egypt. Co chystají čeští developeři v zahraničí?

Crestyl míří do Polska

Prostřednictvím akvizice polského rezidenčního developera Budimex Nieruchomości vstupuje na polský trh česká developerská skupina Crestyl. Budimex Nieruchomości je jedním z předních hráčů v Polsku a jeho mateřská společnost je kotována na varšavské burze cenných papírů. Od vzniku v roce 1999 firma postavila více než 17,5 tisíce bytů ve Varšavě, Krakově, Poznani, Gdaňsku a Vratislavi. Hodnota transakce nebyla zveřejněna. 

Top Estates expanduje na Slovensko

Projektem s investicí přes čtyři miliardy korun vstupuje na bratislavský realitní trh český developer Top Estates. Firma v únoru představila rezidenční projekt Portum Towers, který vyroste v bratislavské čtvrti s výškovými domy nazývané Downtown. Ve dvou věžích mají být k dispozici jak menší byty, tak více než 400metrové apartmány. Do prodeje jdou letos na jaře, v druhé polovině roku začne výstavba. K nastěhování budou Portum Towers v roce 2024.

CTP investuje v Egyptě

Největší hráč na českém trhu skladových a průmyslových hal zvažuje investici v severní Africe. Skupina CTP jedná s egyptskou vládou o postavení dvou komplexů v Káhiře, každý z nich by podle deníku E15 měl disponovat stovkami tisíc metrů čtverečních. Součástí má být například také logistické centrum, výzkumné a testovací zařízení a prostory pro podnikatele a start-upy. Výše investice by se mohla vyšplhat až k 600 milionům dolarů, tedy téměř 13 miliardám korun.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.