Strategie

Regionální novinky: Koncertní sál v Ostravě a mrakodrap v Kladně

Regionální novinky: Koncertní sál v Ostravě a mrakodrap v Kladně
14.10.2020

Sledujte aktuální novinky z regionů.

Ostrava představila koncertní sál

Město Ostrava na začátku srpna představilo studii stavby nového koncertního sálu včetně rekonstrukce památkově chráněné budovy kulturního domu, jehož se stane součástí. Vítězem architektonické soutěže se stali autoři ze studií Steven Holl Architects z New Yorku a Architecture Acts z Prahy. Stavbu koncertního sálu za více než dvě miliardy korun zařadil prestižní magazín Architizer mezi deset nejočekávanějších staveb světa. Dokončena má být v roce 2024.

CTP bude stavět v Porubě

Nový průmyslový park začal v létě vyrůstat v Ostravě Porubě. Staví ho developerská společnost CTP Invest, která plánuje první fázi dokončit během půl roku. Už na začátku roku 2021 by se tak do areálu mohly stěhovat první nájemníci. V areálu vzniknou čtyři velkoplošné výrobní a skladovací haly, které nabídnou téměř 90 tisíc metrů čtverečních ploch. Celková investice CTP má přesáhnout 1,5 miliardy korun.

Kladno plánuje mrakodrap

Kladno možná získá novou architektonickou dominantu. Na nevyužívaném pozemku v části Kročehlavy chce investor postavit výškovou budovu. Myšlenku podpořili městští radní, kteří zároveň schválili podmínky prodeje pozemku. Do městské kasy by případný prodej mohl přinést až 60 milionů korun. Podle primátora Dana Jiránka má být objekt vysoký kolem 80 metrů určený hlavně na bydlení a administrativu, měly by v něm být také drobné provozovny a restaurace.

Getberg pokračuje v Unhošti

Bytový projekt G Residence v Unhošti na Kladensku zastavila na jaře koronavirová epidemi. V polovině léta developer Getberg oznámila, že se podařilo problémy překonat a výstavba pokračuje. G Residence po dokončení nabídne celkem 97 bytů ve čtyřech bytových domech. V projektu bude k dispozici nejvíce bytů o velikosti 2+kk a 4+kk, nechybí ale ani varianty 1+kk a 3+kk. Byty budou stát od 2,4 do 7 milionů korun.

Foto: Archiv

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.