kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » TOP tipy pro nezapomenutelnou dovolenou

TOP tipy pro nezapomenutelnou dovolenou

Copyright: Schilthornbahn AG, samcam
Copyright: Schilthornbahn AG, samcam

Hledáte něco speciálního a nezapomenutelného, co byste prožili během vaší zimní dovolené? Vydejte se do Švýcarska – budete překvapeni, co všechno můžete kromě lyžařské zábavy zažít. Výhodou této alpské země je navíc jeho malá rozloha – vše tak máte v krátké dojezdové době a nemusíte být zaměřeni pouze na jeden region.

1. Zimní vlakové dobrodružství

Dovolená ve Švýcarsku bez vlaku by nebyla dovolená. Poznejte krásy zasněžených Alp z pohodlí světoznámých panoramatických vlaků jako je Bernina Express, Glacier Express nebo třeba nový unikátní GoldenPass Express, který mění rozchod svého podvozku za jízdy. V rámci železničního putování Grand Train Tour of Switzerland zažijte všechny top švýcarské tratě v jediném železničním putování, které můžete absolvovat celoročně. Nejexkluzivnější jízdu zažijete v Excellence Class v Glacier Expressu a v Prestige Class v GoldenPass Expressu – v obou případech se jedná o nadstavbu 1. třídy.

Copyright:
Swiss Travel System AG / Tobias Ryser

2. Lázně s nejstarší zubačkou Evropy

Rigi Kaltbad, vesnička na svazích královny hor Rigi, proslula jako lázně již v 16. století. Tehdy tady koupele probíhaly v chladné léčivé vodě. Dnes se stejný pramen ohřívá na příjemnou teplotu a z venkovních bazénů se nabízí úchvatný výhled na Lucernské jezero. Do lázní si můžete zajet jen na výlet a spojit ho i s plavbou lodí parníkem z Lucernu. Ideální ale je se tady přímo ubytovat v hotelu Rigi Kaltbad, odkud máte do lázní přímý vstup v županu a pantoflích, které na vás čekají na pokoji. K lázním se dostanete lanovkou nebo nejstarší zubačkou v Evropě z Vitznau.

3. Dopoledne lyže, odpoledne James Bond

Dopřejte si po lyžování bohatou nabídku regionálních uzenin a sýrů, které vám individuálně připraví v první otáčivé restauraci světa na Schilthornu. Uzeniny jsou připraveny přímo před vašima očima na originálním kráječi Berkel a naaranžovány spolu se sýry na talíři. Toto chutné odpolední občerstvení se podává se sklenkou červeného nebo bílého vína nebo nealkoholickým nápojem dle vašeho výběru. Na vrcholu také nevynechte návštěvu muzea Bond World – celý vrchol je totiž věnován bondovce V tajné službě Jejího Veličenstva. A pokud vynecháte alkohol, můžete se s klidným svědomím vydat zpět z vrcholu na lyžích.

4. Úprava sjezdovky s rolbařem

Proč se řidičům roleb nad Zermattem přezdívá „hrdinové noci“? To můžete zjistit na vlastní kůži v rámci nabídky PistenBully Experience v podání Zermatt Bergbahnen, kdy se vydáte po uzavření místních sjezdovek s jedním z 23 místních rolbařů při exkluzivní jízdě rolbou, během které poznáte taje této náročné profese. Každodenním úkolem místních rolbařů je úprava 200 km sjezdovek tak, aby si návštěvníci mohli každý den dopřát nezapomenutelný lyžařský požitek. Vy se pří tomto zážitku ze sedadla spolujezdce seznámíte s ovládáním rolby a její sněhové frézy a pluhu, zjistíte, co znamenají symboly na displeji ovládání a co třeba také rolbaři musí hlásit do vysílačky.

Copyright: Switzerland Tourism

5. Fondue a raclette plavby

Fondue nebo raclette na Lucernském jezeře – co může být v zimě lepšího? Se švýcarským sýrem z Urnerbodenu a bohatým bufetem příloh jsou obě speciality na palubě parníku skutečným požitkem. Tyto speciální „sýrové“ plavby je možné absolvovat každý pátek od 27. 10. 2023 do 22. 3. 2024.

6. Elektrické sněžné skútry u Titlisu

Vrchol Titlis nenabízí jen první otáčecí lanovku světa, visutý most ve výšce přes 3.000 m n. m. anebo i ledovcovou jeskyni. Při cestě na vrchol se zastavte v TITLIS SnowXpark na Trübsee a zažijte něco unikátního – jízdu na elektrických sněžných skútrech nebo na „snowbike“. TITLIS SnowXpark u Trübsee se dá nejlépe přirovnat k motokárové dráze – v nabídce máte několik tras, na kterých se můžete prohánět na elektrických sněžných skútrech s nejdelším okruhem s délkou kolem kilometru.

Copyright: © TITLIS Bahnen, Fotograf: ROGER GRUETTER

7. Psí spřežení na Glacier3000

Vydejte se na projížďku se psím spřežením s Husky huňáči. Husky, kteří jsou na sněhu a ledu jako doma, vás „protáhnou“ nádhernou ledovcovou krajinou a zažijete s nimi nevšední zážitek ve švýcarských Alpách, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Rezervace předem je nutná a možné termíny závisí na obsazenosti místních musherů. Po jízdě se na vrcholu Glacier3000 nezapomeňte vydat na jediný visutý most světa spojující dva vrcholy, Peak Walk by Tissot, který naleznete u vrcholové stanice lanovky.

TEXT: Jan Ursíny

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky