kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Jaroslav Havel: Z Investičníweb.cz uděláme první volbu pro zájemce o investice

Jaroslav Havel: Z Investičníweb.cz uděláme první volbu pro zájemce o investice

Jaroslav Havel
Foto: PMG
Vydavatelství Premium Media Group získalo poloviční podíl v respektovaném ekonomickém serveru Investičníweb.cz. „Chceme tak oslovit bonitnější publikum, které pravidelně investuje do různých typů aktiv a zajímá se o alternativní investice,“ vysvětluje Jaroslav Havel, majitel vydavatelství Premium Media Group.

V dubnu vydavatelství Premium Media Group majetkově vstoupilo do webového portálu Investčníweb.cz. Proč jste se tematicky rozkročili od realit, architektury a umění do světa financí a investic? 

Spolupráce s Investičním webem je dalším krokem v expanzi vydavatelství v oblasti on-line médií. Chceme tak oslovit především bonitnější publikum, které pravidelně investuje do různých typů aktiv a zajímá se také o alternativní investice. Kromě zpravodajství se redakce soustředí i na rady, tipy a videa pro pokročilejší investory. Právě v této době, kdy jsou trhy velmi volatilní, je důležité mít neustále dostatek informací pro správné rozhodování a dívat se na investice z dlouhodobého pohledu. Investičníweb.cz pravidelně sleduji, protože v něm pokaždé najdu velmi široký rozsah investorsky zajímavých informací.

Až dosud se vydavatelství Premium Media Group orientovalo především na tištěné tituly. Znamená vstup do vlastnické struktury Investičníweb.cz změnu strategie s větším důrazem na on-line? 

V prvé řadě Investičníweb.cz zapadá do strategie vydavatelství oslovovat prémiovou klientelu. Jako jeden z mála portálů je na ni zaměřený. Navíc téma investic do akcií a dalších finančních nástrojů jsme zatím pokrývali jen okrajově. Naopak naší silnou stránkou jsou oblasti investic do nemovitostí a umění. Tyto obsahy se nyní protnou. Dosud byly těžištěm vydavatelství především  prémiové tištěné tituly. Z pohledu on-line vs. tištěná média je tedy pro nás vstup do Investičníweb.cz určitě velký krok. Je to silné médium nejen se zajímavým a relevantním obsahem, ale budeme díky němu moci našim partnerům nabídnout také další významný inzertní pilíř v on-line prostředí.

Jaké máte plány pro další rozvoj Investičníweb.cz? 

Chceme, aby se portál stal první volbou pro zájemce o investice. Investičnweb.cz si za třináct let existence vydobyl renomé respektovaného média zaměřeného na oblast ekonomiky a investic. Loni rostla jeho návštěvnost o dvacet procent a růst očekáváme i letos. Rozsah okruhu čtenářů a diváků chceme podpořit rozšířením témat, o kterých Investičníweb.cz píše. K tomu využijeme už existující flotilu našich tištěných titulů, které patří mezi špičky časopisů orientovaných na nemovitosti, architekturu či umění. A naopak Investičníweb.cz pomůže obohatit ostatní tituly o širší investiční témata nebo zpravodajství z pražské burzy.

Jak budou moci z akvizice Investičníweb.cz těžit ostatní tituly ve vydavatelství, které se zaměřují na prémiovou klientelu? 

Mezi on-line a tištěnými tituly vidím velkou obsahovou synergii. Luxusní segment tištěných médií má velký potenciál a může oslovovat celou škálu investorů, ať už jde o ty drobné, nebo kvalifikované. Zároveň na Investičníweb.cz získáváme špičkové autory, kteří budou přispívat i do ostatních titulů vydavatelství Premium Media Group. Startupy, krypto či blockchain, burza, dluhopisy, inflace nebo třeba investice do nemovitostí či trhu s uměním – to všechno jsou aktuální témata, která můžeme díky spolupráci s Investičníweb.cz komunikovat napříč naším vydavatelským portfoliem.

Investičníweb.cz vlastníte společně s investiční bankou Wood & Company. V čem vidíte strategický přínos této spolupráce? 

Wood & Company jsou špičkou v oboru investičního bankovnictví a investování. Právě díky spojení našeho know-how v oblasti titulů pro prémiovou klientelu a ekonomického a analytického zázemí Wood & Company vznikne prostor pro další rychlý rozvoj serveru Investičníweb.cz. Na rozdíl od jiných vydavatelství jsou naše publika a cílové skupiny investicím skutečně blízko, a to ze všech možných pohledů, což chceme maximálně využít.

Které téma z oblasti financí a investic je vám osobně nejbližší?

Jako investor mám relativně diverzifikované portfolio investic, převážně velmi konzervativních. Má největší strategická investice je vydavatelství Premium Media Group. Intenzivně se ale zajímám také o nové a dynamické oblasti. Pozorně sleduji investiční trendy a inovace v rámci digitalizace a e-commerce, kryptoměn či blockchainu. A velmi blízká je mi i oblast venture kapitálu . Detailně sleduji trh. Díky naší praxi v advokátní kanceláři HAVEL & PARTNERS jsem v intenzivním kontaktu s mladými úspěšnými podnikateli. Prostřednictvím naší společnosti na správu majetku vydělaného advokátní činností také sami přímo do několika venture kapitálových fondů či přímo startupů investujeme a hledáme další zajímavé formy investic. Je to velmi dynamická a zajímavá oblast, její sledování na denní bázi proto považuji za nutnost a pro mě osobně je to i zábava. A tím se vracím zpět k tomu, proč jsem před lety začal sledovat Investičníweb.cz a v čem vidím jeho velký potenciál.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky