kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Realizace bytových domů v Rožnově pod Radhoštěm podle Studia acht

Realizace bytových domů v Rožnově pod Radhoštěm podle Studia acht

Zdroj/foto: Tomáš Slavík
Soubor bytových domů citlivě zasazených do krajiny představuje trochu jiný pohled na bytovou výstavbu, se kterou se obvykle setkáváme ve velkých sídlech. Paradoxně tak bytovky Václava Hlaváčka ze Studia acht působí, že stojí na svém místě mnohem déle než nepříliš vzdálené paneláky.

Autorská zpráva

Projekt zástavby Eden Rožnov vychází z platného územního plánu a navazuje na územní studii „Písečná“ z roku 2016. Vzhledem k výjimečným krajinným hodnotám lokality nepřetěžuje území maximalistickým vytěžením prodejních ploch. V přiměřeně vhodné urbanistické i architektonické formě je patrná snaha o vytvoření přirozeného krajinného rázu, v pozvolné návaznosti na stávající panelovou výstavbu sídliště. Toto zmírnění tvrdé hrany současné hranice města, s volnými vhledy do krajiny, obnovuje konkrétní pocit klasických „humen“, historicky charakteristického prvku sídelních útvarů této velikosti. Neznamená to však, že zvolená urbánní forma je formou bezbřeze rozvolněnou, až individuálně liberální. Dopravní struktura je navržena efektivně a přirozeně využívá nabídky vrstevnic. V logice terénu a širších souvislostech krajinných jsou propojena komorná soudomí architektonických typů.

Zdroj/foto: Tomáš Slavík

Lokalita Písečná je sice určena pro hromadnou výstavbu, projekt je však navržen tak, aby zástavba nebyla tak hustá, jak územní plán umožňuje. Bydlení v přírodě a zároveň v bezprostřední blízkosti od všeho, co rodinné bydlení požaduje. Koncepce bytových domů Eden Rožnov má zajišťovat hromadné bydlení s aspekty a výhodami individuálního bydlení a zajištění maximálního soukromí. Navržené bydlení harmonizuje území, nesnaží se místo vytěžit a zničit ho. Nové bytové domy jsou rozmístěny od hrany již stojících domů směrem k horám tak, aby nové domy respektovaly tvar kopce a nepřevyšovaly horizont.

Během dvou fází vyrostlo celkem patnáct bytových komplexů, třípodlažních až čtyřpodlažních. Všechny bytové domy jsou zděné. Dispozice bytů jsou od 1 + kk až po 4 + kk, od 35 m² po 120 m². Součástí každého bytu je buď balkón, venkovní terasa, nebo střešní terasa. Každý byt do 100 m² má k dispozici jedno parkovací stání, byty nad 100 m² dvě parkovací stání.

Zdroj/foto: Tomáš Slavík

Bytové domy v Rožnově pod Radhoštěm

Místo: Rožnov pod Radhoštěm

Investor: Eden Rožnov, s. r. o.

Autor: Václav Hlaváček / / Studio acht

Projekt: 2019

Realizace: 2020

Foto: Tomáš Slavík

Galerie

Autor: Roberto Klaus

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky