kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » ARCHITECT+ » Realizace čtvrti Gansberg: Domy v kopci a na kopci

Realizace čtvrti Gansberg: Domy v kopci a na kopci

Zdroj/foto: Tomáš Manina
Komplex tří domů vetknutých do svahu, který přepsal komplikovanou morfologii terénu přímo do svého výtvarného ztvárnění. Expresivní citace místního genia loci mají ve slovenské architektuře mnohem větší tradici než u nás – a stavby ateliéru Architekti Šebo Lichý nikdy netrpěly přehnanou umírněností ve výrazu. Původně vinohradnická, dnes zhusta zastavovaná lokalita nad Bratislavou sama o sobě neposkytuje příliš kontextuálních urbánních prvků, projekt Gansberg je tedy hlavně sám sebou…

Čtvrť Gansberg na Kolibě je exkluzivní bytový komplex, který tvoří tři vilové bytové domy rozprostírající se na jihovýchodních svazích s panoramatickými výhledy na Bratislavu. Architektonicky horizontálně členěná podlaží, zvýrazněná volně tvarovanými půdorysy teras a balkónů, sledují nepravidelné geomorfní tvarování terénu a vrstevnic. Celý komplex se tak organicky začleňuje do svahu Koliby a vytváří různorodé konfigurace výhledů na město a do krajiny kopce, vnitrobloků a okolní vilové zástavby. Vzniká tak velmi různorodá topografie výhledů, ale také půdorysných členění s integrováním teras na terénu, v lodžiích, polootevřených a střešních terasách. Horizontalita členění je podporovaná vertikální strukturou fasád, které podtrhují lineární dynamiku proměnlivosti celoprosklených okenních otvorů a šedo-bílými svislými pásy dekorované strukturované omítky připomínající parter lesa.

Zdroj/foto: Tomáš Manina

Specifikum vilové čtvrti Koliby kromě blízkosti krajiny a lesa Karpat je i komplikovanost přístupových komunikací a drobné urbánní míry. Ale právě výjimečný benefit polohy u hlavní dopravní komunikace a dobrého komunikačního napojení, spolu s kontaktem na přírodu a exkluzivita výhledů na město předurčují Gansberg jako fenomenální místo spojení adresy, výjimečnosti a relaxace. Velkorysé dispozice bytů předurčené právě pro tento druh bydlení na tomto místě jsou dotvořené převislými římsami podporujícími udržení intimity mezi podlažími a zároveň i diferenciací konfigurací jednotlivých podlaží a půdorysů bytů. Design architektury na zábradlí, lodžiích a terasách vilových domů si mohli majitelé bytů zvolit sami. Konfiguraci terénu objektů podporuje architektura zeleně integrovaná do lodžií a teras prostřednictvím zabudovaných dřevěných květináčů, které jsou i exteriérovými jednotkami klimatizace. Vysunuté horizontální římsy jsou zároveň přirozeným slunolamem velkorozměrových okenních otvorů.

Zdroj/foto: Tomáš Manina

Gansberg je obytným komplexem pro náročného obyvatele úspěšné Bratislavy, kterému se otevírá nádherné panorama města a silný horizont krajiny z jednoho výjimečného místa pro život v současné rezidenční architektuře.

Gansberg

Místo: Jeseniova ulice, Bratislava

Investor: ITB Development

Autoři: Tomáš Šebo, Igor Lichý, Martina K. Matušová, Imrich Vaško, Aleš Hradecký, Emanuel Zatlukaj / Architekti Šebo Lichý

Spolupráce: Miroslava Šišková, Martin Plošický, Daniela Kopčáková, Adam Jurga

Studie a projekt: 2015

Realizace: 2019

Galerie

Autor: Filip Turecký

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky