kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » 3x hot news realitního trhu

3x hot news realitního trhu

Největší obchod českého hotelnictví, neslavný konec ambiciózního stavitele V Tower a rekordní dražba Pinkasova paláce. Prosincové sváteční tempo se do realitního byznysu rozhodně nepromítlo.

PSJ v úpadku

Jihlavská stavební společnost PSJ je od prosince v úpadku. Insolvenční návrh na sebe opakovaně podala sama stavební firma kvůli platební neschopnosti. Počátkem listopadu uvedla, že eviduje bezmála 1500 věřitelů se závazky v celkové výši 1,6 miliardy korun. O řešení úpadku společnosti by věřitelé měli rozhodovat v dubnu. Soudu vedení PSJ sdělilo, že finanční ztráty společnost utrpěla na zakázkách v Rusku i v tuzemsku a jednání o nalezení finančního partnera byla neúspěšná. Hodnota veškerého majetku PSJ činí podle insolvenčního návrhu necelých 1,9 miliardy korun.

Pinkasův palác vydražen za půl miliardy

Pinkasův palác na pražské Kampě byl v prosinci v dosud největší nedobrovolné dražbě v Česku vydražen za 480 milionů korun. Vyvolávací cena byla o deset milionů nižší a dražby se zúčastnily dva subjekty, vítěz aukce si nicméně nepřál zveřejnit totožnost. Navrhovatelem dražby byla PPF Banka, nemovitost dosud vlastnila firma Artemis Property, která je zároveň zástavcem. Celý objekt v současnosti prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

Největší obchod českého hotelnictví: Intercontinental mění majitele

Česká investiční společnost R2G je od prosince novým majitelem pražského hotelu Intercontinental. Podle Hospodářských novin skupina hotel koupila od slovenské skupiny Best Hotel Properties spoluvlastněné investory z J&T za 225 milionů eur, tedy asi 5,8 miliardy korun. Společnost R2G Heritage, která Intercontinental ovládne, vznikla pod hlavičkou R2G právě pro tento účel. Transakce má být vypořádána letos v lednu a je historicky největším obchodem v českém hotelnictví.Estate.cz

Estate.cz

Autor: Roberto Klaus

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky