kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Financovat developerské projekty lze i bez banky

Financovat developerské projekty lze i bez banky

dům
Foto: Fingood.cz
Příběhy stavitelů a podnikatelů, kteří se snažili získat peníze na své projekty od banky a zamotali se do nekonečného kolečka papírování, by vydaly na dlouhý román. Existuje ovšem modernější a flexibilnější způsob financování – investiční crowdfunding.

Investiční crowdfunding je způsob financování, kdy se na požadovanou částku skládají tisíce drobných investorů. Tento typ získávání peněz v posledních letech nabírá na obrovské popularitě. Velký zájem je především mezi stavitelskými a developerskými projekty.

Finance na projekt rychle a bez zbytečných odkladů

Výhodou investičního crowdfundingu je především rychlost získání peněz. „Klientům jsme schopni získat peníze na jejich projekty v řádech týdnů,“ říká Vít Endler, ředitel Fingood.cz, předního hráče v investičním crowdfundingu.

Vít Endler
Foto: Fingood.cz

Fingood.cz se specializuje na malý a střední development. Stavební a developerské společnosti se na Fingood.cz obracejí zejména v první fázi projektů, kdy je rozhodující rychlost. Tato platforma má za sebou stovky odfinancovaných projektů.

U mnoha developerských projektů probíhá obdobný scénář. Po úspěšné první fázi mnoho společností další fázi financuje u bankovního subjektu.

Flexibilní přístup a rychlost

Další nespornou výhodou crowdfundingu je osobní přístup ke každému klientovi. „Často se stává, že za námi přijdou klienti, kteří v bankách nezapadali do příslušných tabulek. My jsme s naším vlastním risk managementem schopni posoudit projekt s individuálním přístupem,“ popisuje Endler typického klienta Fingood.cz.

Právě v tomto ohledu praktikuje crowdfunding oproti bankám mnohem modernější přístup. Po prvotním kontaktu s firmou následuje risk analýza a po ní Fingood nabídne projekt svým 5500 individuálním investorům.

„Developerské projekty jsou mezi našimi investory velmi oblíbené. Často se nám stane, že jsou projekty v řádech milionů odfinancovány během hodiny. Nedávno jsme financovali projekt výstavby rodinných domů, kdy investoři do 30 minut zafinancovali 10 milionů korun,“ říká Endler.

Marketingová podpora

Silná investorská základna dává developerským projektům také velký prostor pro marketing. Firmy svým projektem oslovují tisíce potenciálních klientů. „Pravidelně se stává, že naši investoři se změní v klienty zafinancovaného projektu,“ popisuje tento win-win deal ředitel Fingood.cz.

Investoři jsou navíc informováni o průběhu celé stavby, takže prostor pro marketing se ještě prohlubuje.

Bankovní soupeř

Investiční crowdfunding je jasným konkurentem stereotypnímu bankovnímu financování. Klady tohoto typu získávání peněz jsou neoddiskutovatelné. Bankám tak vyrostl přímý rival, který je předčí zejména v rychlosti a komplexním, ale osobním přístupu. Není divu, že se k tomuto typu financování uchyluje stále více společností.

Autor: Petra Vorelová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky