kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Modřanský cukrovar: V Praze vyroste první modrozelená čtvrť

Modřanský cukrovar: V Praze vyroste první modrozelená čtvrť

Zdroj/foto: SKANSKA
Výstavbu nové městské čtvrti v pražských Modřanech připravuje společnost Skanska. Developer představí v evropském kontextu ojedinělý projekt zaměřený na udržitelnost, inovace a dobré sousedské vztahy. Některé z použitých technologií zažijí českou premiéru. Modřanský cukrovar bude čtvrť plná zeleně, s bohatým prostorem pro komunitní setkávání a život bez automobilů.

„Myšlenka udržitelnosti se nese celým areálem – od jeho umístění na brownfieldu přes využití recyklovaných materiálů během výstavby až po energeticky hospodárný provoz,“ říká Petr Michálek, generální ředitel Skanska Reality. Architektonický návrh pochází z dílny studia Chybik+Kristof.

Díky pokrokovým technologiím projekt během svého provozu uspoří téměř polovinu pitné vody a vysazené stromy uspoří během svého životního cyklu asi tisíc tun CO2. „Byty budou napojeny na zdroje zelené energie, dvoje rozvody vody umožní volit mezi pitnou a recyklovanou vodou, využijeme sluneční energii a ani kapku dešťové vody nenecháme odtéct do kanalizace,“ dodává Michálek.

Zdroj/foto: SKANSKA

Být v dobrém sousedství

Modřanský cukrovar vznikne nedaleko soutoku Vltavy a Berounky a je určen hlavně rodinám s dětmi. Téměř každý z bytů nabídne svým obyvatelům výhled na řeku. Kromě příjezdových cest je celá čtvrť koncipována jako pěší zóna. Z hlavní komunikace budou vozidla sjíždět přímo do podzemních garáží. Třicet procent parkovacích míst přitom bude mít přípravu pro nabíječku elektromobilů.

Zóna bez aut podporuje bezpečnost a zároveň také komunitní život. Developer chce, aby lidé znali své sousedy a měli se kde potkávat. Neboť dobré sousedské vztahy přispívají k pocitu domova a zvyšují kulturu bydlení a o to v Modřanském cukrovaru jde. 

Zdroj/foto: SKANSKA

Nová městská čtvrť vytvoří tém 800 nových domovů. V areálu najdou své místo obchody, kavárny a bistra, služby či supermarket. V Modřanském cukrovaru má každý svůj kousek soukromí i venku – elegantní lodžii, otevřený balkon nebo velkorysou terasu. Kvalita je samozřejmostí, pro výjimečnost je ale třeba jít ještě o kousek dál – vyšší dveře, a naopak snížené parapety, prémiové zařizovací předměty a luxusní dřevěné podlahy a certifikované materiály. To vše posouvá dojem z bydlení do nové úrovně. Architektonickým skvostem, místem pro setkávání, farmářské trhy, ale i jedinečná kulturní vystoupení, bude otevřený amfiteátr Cukrkandl.

Autor: Roman Zvarič

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky