kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Zahraniční nemovitosti: ZDR Investments vstupuje do Chorvatska

Zahraniční nemovitosti: ZDR Investments vstupuje do Chorvatska

ZDR
Foto: ZDR Investments
Jaké novinky se udály v oblasti zahraničních nemovitostí?

Reico nakupuje v Polsku

ČS Nemovitostní fond obhospodařovaný Reico, investiční společností České spořitelny, rozšiřuje své realitní portfolio o druhou část logistického areálu Panattoni Park Tychy ležícího mezi polskými městy Tychy a Bieruň. Hodnota nové akvizice fondu činí přibližně 1,4 miliardy korun. Panattoni Park Tychy DC2 je prémiová nemovitost, která byla dokončena v druhé polovině minulého roku. Její součástí jsou skladové prostory o pronajímatelné ploše 60,7 tisíce metrů čtverečních.

Vítek usiluje o Immofinanz

Společnost CPI Property Group podala nabídku na koupi rakouské realitní společnosti Immofinanz. CPIPG je již nyní největším akcionářem Immofinanz s podílem 21,4 procenta. Pokud by se transakci podařilo dotáhnout, šlo by o životní obchod majitele CPI Radovana Vítka. Immofinanz vlastní reality ve středoevropských zemích, ve kterých má silné zastoupení také CPIPG, jako například v Německu, Česku, Polsku a Maďarsku.

Slovensko zdražuje

Rezidenční nemovitosti na Slovensku ve třetím čtvrtletí zdražily meziročně o osm procent, nejvíce za poslední rok. Ke zvyšování cen bytů či domů přispívají nízké úrokové sazby a rovněž trvající poptávka. Ke zdražení bydlení přispěly starší nemovitosti, jejichž ceny stouply dvouciferným tempem. Bydlení na Slovensku zdražuje dlouhodobě, proti roku 2010 ceny stouply téměř o dvě třetiny.

ZDR Investments vstupuje do Chorvatska

Na ploše 37 tisíc metrů čtverečních obchodních ploch jsou hlavními nájemci Interspar, dm drogerie, JYSK a mnoho dalších, především pak z oblasti textilního diskontu. Spádová oblast Pula ležící na samém jihu Istrijského poloostrova přesahující sto tisíc obyvatel zaručuje vysokou návštěvnost retail parku po celý rok, a to i mimo nadprůměrně silnou letní turistickou sezonu. Pula City Mall byl vybudován ve třech fázích postupně od roku 2016, přičemž poslední etapa, která obsahovala kromě výstavby nového objektu také rozšíření ploch pro některé stávající nájemce, byla dokončena v roce 2020. Retail park v hodnotě 70 milionů eur byl zakoupen společností ZDR Investments od rakouské developerské skupiny MID-Bau, financujícím partnerem je BKS Bank AG.

Foto: ZDR Investments

PPF expanduje do Polska

Investiční skupina PPF rodiny Kellnerových vstupuje na polský realitní trh, který v poslední době poutá stále větší pozornost investorů. Právě ve Varšavě koupila významnou administrativní budovu New City. Polsko je tak po USA druhým novým trhem, na kterém začala letos PPF působit. PPF kancelářský komplex New City získala od fondu z portfolia mezinárodní společnosti Hines, se kterou dlouhodobě spolupracuje a od níž už dříve koupila několik projektů.

PPF
Foto: PPF

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky