kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Devatenáctý Salon dřevostaveb zahájen, unikátní výstava v centru Prahy pokračuje

Devatenáctý Salon dřevostaveb zahájen, unikátní výstava v centru Prahy pokračuje

Salon dřevostaveb, festival a přehlídka současné dřevěné architektury, se letos konal už podevatenácté. Na slavnostní zahájení do Prahy dorazili kromě řady příznivců dřeva a udržitelné architektury, také renomovaní zahraniční architekti. Během dvou přednáškových dnů si diváci vyslechli celkem 19 prezentací a množství diskusí k nejvýznamnějším stavbám ze dřeva, které v posledním období vznikly. Výstava výběru nejlepších dřevostaveb současnosti však pokračuje.

Devatenáctý ročník festivalu Salon dřevostaveb zahájil v pražském centru CAMP svou přednáškou designér Bjørn Kierulf, který pochází z Norska, ovšem od roku 1989 žije na Slovensku, kde se věnuje udržitelné architektuře ve studiu Createrra. V Praze hovořil především o pasivních domech využívajících přírodní stavební materiály.

Na něj navázala přednáška architektky Do Janne Vermeulen z nizozemské architektonické kanceláře Team V, kde pracují na široké škále projektů velkého měřítka, které spojuje udržitelnost. V poslední době je Team V známý díky inovativnímu hybridnímu obytnému domu HAUT v Amsterdamu, který patří k nejvyšším dřevěným budovám na světě. Pro český trh je HAUT dalším důkazem, že dřevo je materiál i pro výškové stavby, o čemž se přesvědčili i diváci v CAMPu.

Od inspirace ze zahraničí program zahajovacího večera plynule přešel k diskusi o situaci na českém trhu a ke dvěma bytovým domům, které nyní vznikají na území České republiky. Za bytový projekt Timber Praha, který developer UBM Development Czechia staví jako součást projektu Arcus City v pražských Stodůlkách, hovořil Tomáš Krejčí, ředitel projekčního oddělení, spolu s Pavlem Horákem, zakladatelem a ředitelem Salonu dřevostaveb (který je také společníkem v Prodesi/Domesi – atelieru a realizační firmě se zaměřením na dřevostavby). K diskusi přispěla Kristýna Zavrtálková, generální ředitelka developerské společnosti Linkcity Czech Republic, která nyní zahajuje realizaci projektu Nová Tesla v Pardubicích, v rámci něhož bude jeden bytový dům realizován technologií dřevostavby.

Následující den se Salon dřevostaveb přesunul na piazzettu Národního divadla, kde zástupci hlavních partnerů slavnostně přeřízli dřevěný zátaras a otevřeli tak instalaci spojenou s výstavou pro veřejnost. V přilehlých vnitřních prostorech Nové scény se mohli návštěvníci následně seznámit s moderními produkty a technologiemi dřevostaveb a vyslechnout si přednášky a diskuse 17 architektonických studií, které jsou součástí letošní Ročenky vydávané v rámci Salonu dřevostaveb. Jejím křtem, kterého se spolu s Pavlem Horákem ujala nizozemská architektka Do Janne Vermeulen, celý den vyvrcholil. Ročenka dřevěné architektury opět mapuje to nejlepší, co se v uplynulém období ze dřeva postavilo. Nechybí v ní ani zajímavé rozhovory a články k tématu. K dostání je na webu salondrevostaveb.cz.

Dvěma nabitými dny Salon dřevostaveb ´24 neskončil, nýbrž začal. Venkovní umělecká expozice s výstavou bude na piazzettě Národního divadla k vidění až do 22. května. Za jejím návrhem stojí trojice architektů z Prodesi/Domesi: Thu Ha Matoušková, Michael Šilar a Michal Kotlas, projektantem je Jan Švarc, statické části se ujal Zbyněk Šrůtek z Timber design. Hlavní inspirací byl motiv kruhu coby dokonalého geometrického tvaru. Posezení symbolizují polínka špalku, která po složení tvoří celek – kruhový půdorys. Krajinářského řešení – čili vytvoření českého lesa uprostřed města – se ujal atelier Partero.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky