kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Premium Brno » V brněnském Dornychu se zaskví lifestylový hotel ze sítě Leonardo

V brněnském Dornychu se zaskví lifestylový hotel ze sítě Leonardo

V brněnském Dornychu se zaskví lifestylový hotel ze sítě Leonardo

Staré obchodní centrum v sousedství brněnského hlavního nádraží nahradí víceúčelový projekt Dornych developerské skupiny Crestyl. Vedle obchodů, kanceláří či bytů zde bude k dispozici i lifestylový hotel, jehož charakteristickými znaky jsou umělecký design, barevnost a hravost.

Tato developerská a finanční skupina působí na středoevropském realitním trhu téměř třicet let. S bilanční sumou 1,3 miliardy eur patří CRESTYL mezi vedoucí multisektorové developery. Jeho aktuální portfolio zahrnuje přes pět desítek projektů v České republice a v Polsku, kde působí pod značkou Spravia. Mezi jeho největší připravované české projekty patří rekonstrukce a dostavba komplexu Savarin v centru Prahy, nově vznikající čtvrť Hagibor u metra Želivského nebo brněnský Dornych.

CRESTYL

Ambicí Dornychu je stát se novým městským centrem, v němž život neutuchá. Dobrým předpokladem je vlakové nádraží v sousedství, které představuje zásadní dopravní uzel. Samotný projekt pak jde svému cíli vstříc svým pojetím. Jeho srdcem je volně přístupný veřejný prostor, jehož unikem je zastřešení ve formě napodobující gotickou klenbu. Budovy, které prostor lemují, pak nabídnou ve spodních podlažích obchody a služby, přičemž jedním z poznávacích znamení Dornychu by se měl stát i naprosto jedinečný rozsah restaurací, barů a kaváren. Ve vyšších patrech budou kanceláře a nájemní byty. Chybět nebude ani hotelové ubytování. K puncu výjimečnosti místa zajisté přispěje, že půjde o exkluzivní hotel sítě Leonardo Hotels. Tato skupina tak posílí svoji přítomnost v Česku, kde svůj první NYX hotel otevřela v Praze v roce 2017.

NYX Hotels je přitom lifestylová značka společnosti Leonardo, která reprezentuje individuální design a moderní extravaganci. Charakterizuje ji výjimečné umělecké pojetí, jehož kurátory bývají umělci. Každý hotel NYX je tak svébytným uměleckým dílem. Zjednodušeně řečeno, jde o ubytování, které chce být pastvou pro oko.

NYX Hotel Brno by měl přivítat první hosty v polovině roku 2028. K dispozici v něm bude 170 stylových pokojů na sedmi podlažích. Jeho středobodem budou netradiční bar a restaurace NYX. Vrcholem pak má být terasa s výhledem na město.  

„Nový NYX Hotel by Leonardo Hotels v Brně je perfektním doplněním naší přítomnosti v České republice a posiluje celé naše evropské portfolio. Jsme rádi, že se tímto novým hotelem můžeme podílet na urbanistickém rozvoji této vzrušující metropole,“ říká Yoram Biton, generální ředitel Leonardo Hotels Central Europe. 

Ani v Crestylu neskrývají potěšení ze spolupráce s exkluzivní hotelovou sítí. „Opravdu si ceníme toho, že Leonardo Hotels si pro svůj nový NYX Hotel v Brně vybral právě náš projekt Dornych. Zájem o něj ukazuje, že skutečně bude jedinečným projektem, který nabídne unikátní kombinaci různých druhů využití a vdechne nový život centru města,“ říká David Mazáček, ředitel pro akvizice společnosti Crestyl.

Celý projekt Dornych tvoří vedle veřejného prostoru o ploše bezmála 25 tisíc metrů čtverečních šest budov, které budou mít nejvýše sedm až osm pater. Celková hrubá podlažní plocha dosáhne zhruba 120 tisíc metrů čtverečních. Toto nové polyfunkční centrum bude napojeno na uliční síť a podchod pod nádražím a propojí historické centrum města s plánovanou Jižní čtvrtí. Aktuální časový harmonogram počítá s tím, že k uzavření stávajícího obchodního centra a jeho demolici dojde na podzim 2024. Dokončení Dornychu se očekává přibližně za tři roky od zahájení demolic. Celková investice přesáhne sedm miliard korun.

Společnost LEONARDO HOTELS CENTRAL EUROPE se sídlem v Berlíně má portfolio 108 hotelů s více než 17 tisíci pokoji ve 47 destinacích a deseti zemích. Konkrétně jde o Německo, Rakousko, Švýcarsko, Polsko, Českou republiku, Maďarsko, Rumunsko, Španělsko, Itálii a Francii. Od otevření své první budovy v roce 2006 je Leonardo Hotels jedním z nejrychleji rostoucích hotelových řetězců v Evropě. Dřívější zaměření společnosti především na obchodní cestující se od roku 2022 rozšiřuje také do oblasti volného času. Do rodiny značek patří Leonardo Hotels (pohodlná zařízení s příjemným živoucím prostředím), Leonardo Royal Hotels (stylové business hotely s nejvyšší kvalitou služeb), Leonardo Boutique Hotels (okouzlující komfortní hotely s něčím navíc), NYX Hotels by Leonardo Hotels (mladé lifestylové hotely s uměním, zábavou a místním duchem) a Leonardo Limited Edition (kolekce pečlivě vybraných unikátních hotelů). Leonardo Hotels Central Europe je součástí skupiny Fattal Hotel Group, kterou v roce 1998 založil David Fattal. Tato izraelská hotelová skupina má v současné době více než 270 hotelů s více než 48 tisíci pokoji ve 20 zemích.

LEONARDO HOTELS CENTRAL EUROPE

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky