kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Alfa Romeo Giulia: Přirozená krása

Alfa Romeo Giulia: Přirozená krása

Alfa Romeo Giulia Super 2.0
Foto: Alfa Romeo
Alfa Romeo se může pochlubit úžasnou historií, v níž figuruje řada nádherných a jedinečných vozů, a to od lehkých roadsterů přes ladná kupé až po sportovně střižené sedany. Její aktuální zástupce v podobě modelu Giulia se dočkal decentního omlazení vzhledu i řady atraktivních novinek na palubě.

Alfa Romeo představila model Giulia u příležitosti oslav 105 let od svého založení. To se psal rok 2015. Pohled na linie karoserie tohoto sedanu vyvolává dojem, že designéři italské automobilky skutečně přelstili čas, protože o nich lze jednoduše prohlásit, že jsou nadčasové. Velmi podobně působí i interiér se svým sportovním stylem.

Nezadržitelně ubíhající čas a skutečný věk modelu Giulia tak po sedmi letech od jeho premiéry odhalují především technologie na palubě. Právě jim při modernizaci věnovala automobilka nejvyšší pozornost. Došlo i na lehké retuše vzhledu, i když i ty souvisí do jisté míry s vývojem nejmodernějších technologií.

Nový pohled

Alfa Romeo Giulia je synonymem pro vyvážené proporce a čisté linie. Je tudíž náročné její vzhled dále zušlechťovat. Zásahy do designu karoserie jsou proto skutečně jemné a pro necvičené oko jen těžko postřehnutelné. Samotná automobilka při představení modernizované podoby vyzdvihla novou povrchovou úpravu mřížky masky chladiče s logem Alfa Romeo a spodních mřížek dvou hlavních přívodů vzduchu v předním nárazníku.

Hlavní novinkou v oblasti exteriéru jsou světlomety 3+3 s novou adaptivní full-LED matrixovou technologií. S pomocí trojice výrazných světelných modulů vyvolávají vzpomínky na populární modely z historie značky v čele s výjimečným SZ Zagato a zároveň sjednocují vzhled se současnými modely značky. Světlomety zajišťují špičkovou viditelnost díky řadě moderních technologií, z nichž lze vyzdvihnout například systém Adaptive Front Lighting System, který nastavuje potkávací světla v závislosti na rychlosti a podmínkách jízdy. Modernizací prošla také zadní LED světla s průhlednou povrchovou úpravou, která jsou nyní dokonalou kombinací stylu a důmyslných technologií.

Digitální vesmír

V modernizované podobě nabídne Giulia posádce nejmodernější technologie zajišťující pohodlný a propojený zážitek, ovšem s typickým požitkem z jízdy ve voze Alfa Romeo. V interiéru je nejvýznamnější novinkou palubní deska, která sice zachovává pro značku typický design výrazných tubusů přístrojového štítu, ale místo klasických analogových ukazatelů ukrývá zcela nový digitální 12,3“ TFT displej. Ten lze nastavit do jednoho ze tří zobrazení, označených Evolved, Relax a Heritage.

Uživatelskou přívětivost nového provedení sedanu Giulia zdůrazňuje plynulé a intuitivní rozhraní HMI (Human Machine Interface). Jeho součástí je i funkce Alfa Connect, která nabízí širokou škálu užitečných bezpečnostních a komfortních služeb od aktuálních informací o stavu vozidla přes chytrou navigaci, trvalé datové připojení až po podporu v případě odcizení vozidla. Vše lze ovládat z aplikace v chytrém telefonu nebo hodinkách včetně otevírání a zavírání dveří nebo rozsvícení světel na dálku.

Příkladná dynamika

Alfa Romeo Giulia i nadále hodlá nabízet fantastické zážitky z jízdy, které zcela odpovídají jejímu image sportovně laděného sedanu. Pro jejich dosažení kombinuje moderní motorizaci se špičkovou konstrukcí podvozku a dokonalým rozložením hmotnosti. Bezchybné a sportovní chování tohoto modelu je podpořeno širokým použitím lehkých materiálů, jakými jsou hliník a karbon.

Zásadní podíl na radosti z řízení modelu Giulia má exkluzivní architektura zavěšení kol Alfa Link. Přední náprava využívá dvojité lichoběžníkové zavěšení s polovirtuální osou řízení, pro rychlé a přesné ovládání, zatímco zadní nápravu tvoří víceprvkové řešení se čtyřmi a půl rameny.

Pro značku Alfa Romeo zůstává i nadále typické použití mechanického samosvorného diferenciálu Q2 pro vybraná provedení sedanu Giulia nebo pohon všech kol s technologií Q4. Ten je navržen tak, aby řídil trakci vozu a zajistil nejvyšší úroveň výkonu, účinnosti a bezpečnosti. Ke špičkové jízdní dynamice přispívá i extrémně přímé řízení a osmistupňová automatická převodovka ZF s hliníkovými pádly řazení.

Jednoduchá strategie

Modernizovaná Giulia zamíří na evropský trh během roku 2023 a Alfa Romeo zatím prozradila jen poměrně strohé informace o paletě pohonných jednotek. Základní vznětová verze s pohonem zadních kol nabídne výkon 160 koňských sil (PS) a provedení s pohonem všech kol budou k dispozici se vznětovým motorem o výkonu 210 PS a zážehovou jednotkou s výkonem 280 PS.

Volit bude možné ze dvou standardních stupňů výbavy označených Super a Ti. V případě prvního jmenovaného automobilka zmiňuje, že jej bude možné upravovat prostřednictvím paketu Sprint, který obsahuje různé sportovní doplňky. Výbavu Ti, zvýrazňující eleganci a osobitý charakter vozu, lze vylepšit pomocí paketu Veloce, zaměřeného na výkon a sportovní styl.

Uvedení modernizovaného modelu Giulia na trh doprovodní jeho speciální edice Competizione, která vychází z výbavy Veloce a nabídne mimo jiné exkluzivní matný šedý lak karoserie Moon Light v kombinaci s červenými brzdovými třmeny.

Alfa Romeo Giulia Super 2.0*

  • Zrychlení: 0–100 km/h: 6,6 s
  • Max. rychlost: 235 km/h
  • Výkon: 148 kW
  • Objem: 2,0 l      
  • Spotřeba: 7–7,5 l/100 km
  • Hmotnost: 1429 kg
  • Rozvor: 2820 mm           
  • Cena v základní výbavě: 1 260 900 korun

* Alfa Romeo prozatím neuvádí specifikace a ceny modernizovaného modelu Giulia, proto jsou níže použitá data z aktuálního ceníku pro modelový rok 2022. 

Autor: Ondřej Pavlůsek

Galerie

Foto: Alfa Romeo

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky