kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Bydlení s dětmi Co vše jim přizpůsobujeme

Bydlení s dětmi Co vše jim přizpůsobujeme

Zdroj/foto: Pixabay
Jsou naší budoucností a radostí a rádi kvůli nim změníme celý svůj život. A nejen ten, sžijeme se i s uzpůsobeným domovem. Děti naše bydlení ovlivňují více, než si myslíme. Kupujeme pro ně velké byty, aby měly svůj prostorný pokoj, domy se zahradou, aby bylo kde postavit trampolínu, zařizujeme si pojištění domácnosti, abychom případně získali finanční náhradu za designové kousky zničené při divokých hrách. Co vše jim ještě přizpůsobujeme?

Vybavení bytu se mění

S příchodem miminka se rodinné vybavení domu nebo bytu rychle změní – potřebujete speciální nábytek, autosedačku, ohrádku, hračky, chůvičku, a spousty dalších věcí. Jak dítě roste, mění se jeho požadavky na prostor a vybavení, a časem tak musíte investovat další finance – do větší postele, pořádného stolu, ergonomické židle a samozřejmě do mnoha hraček a technologicky nabitých kousků pro zábavu i učení. Čím více vybavení bytu roste, tím více se vám vyplatí pojištění domácnosti, které vás ochrání před jeho poničením – neposedné dítě se spoustou nápadů bez hranic může snadno způsobit malou havárii nebo jen neopatrností něco neúmyslně rozbít.

Větší obytný prostor

Malý byt 1+1 vám pro rodinu stačit nebude. Jakmile váš drobeček trochu povyroste, bude potřebovat svůj vlastní prostor, ve kterém by se mohl realizovat. Minimální velikost bydlení je tedy alespoň 2+1, pokud zvládnete přespávat na gauči. A co když máte, či budete mít, více dětí? Přestěhujete se do většího nebo přehradíte dětský pokoj, aby měl každý malý obyvatel své soukromí? Samozřejmě je ideální žít v bytě trochu větším, abyste měli prostor k žití i vy. Někteří na to jdou od lesa a přestěhují se do domu se zahradou, kde se mohou děti dosyta vyřádit.

Lokalita plná škol a školek

S dětmi potřebujete mít v blízkosti veškerou občanskou vybavenost – lékaře, školku, školu, hřiště… Často se tak kvůli nim přestěhujete na místo, které byste si jinak nevybrali. Než je ale nejdříve do školy doprovázet a pak pouštět samotné tři stanice metrem a dvě autobusem, raději spíše ustoupíte a zajistíte si bydlení poblíž. Pozor na kombinaci s vysněným domem na venkově, na vsi budete muset děti do školy většinou vozit autem a moc si v tomto ohledu nepomůžete.

Domek na venkově

Idylka na vesnici se může zdát úplně snovou představou. Dům s velkou zahradou, bazénem, trampolínou… Nikdo vám už nepoví, že to také znamená uklízení pětkrát tak velkého prostoru než v bytě, neustálé sekání trávy, drahé vytápění a nikdy nekončící údržbu nemovitosti. Stěhování do velkého domu daleko od městských vymožeností si raději pořádně rozmyslete, aby se bydlení na konci světa nestalo vaší noční můrou.

Kompromisem ke štěstí

Dětem rádi uzpůsobíme to, kde i jak žijeme. Myslete ale nejen na jejich potřeby, hlavně by měly mít spokojení rodiče. Uštvaná maminka a nepříjemný tatínek nestojí ani za dvě stovky čtverečních metrů navíc. Pokud ale najdete kompromis, aby se žilo dobře vám i dětem, zjistíte, že vlastně nejde o to kde, ale s kým svůj čas trávíte.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky