kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Letošní dovolená na chalupě

Letošní dovolená na chalupě

Letošní dovolená? Po letech, kdy se Češi navykli trávit letní měsíce v zahraničí, to vypadá, že se tentokrát vrátí do českých (a moravských) luhů a hájů. Chalupu nebo chatu na krátkodobý pronájem nyní nabízí i server Bezrealitky.

Zájem o letní tuzemskou dovolenou roste již několik let v řadě, letos by však mohla být rekordní. „Majitelé rekreačních objektů již v minulých letech dosahovali rekordní obsazenosti i zisků. Vznikla celá řada menších objektů, určených pro pronájem turistům, často na velkých pozemcích kolem tradičních rodinných chalup. Letošní rok může tyto příležitosti posunout až skokově, s trochou nadsázky se dá říci, že letos se zřejmě pronajme vše, co se dostane do nabídky,“ míní Hendrik Meyer, CEO Bezrealitky.

Dodává, že očekává až desetkrát větší zájem, a proto k portfoliu rekreačních objektů k dlouhodobému pronájmu letos poprvé zařadily stovky chat a chalup, které je možné pronajmout už od jediného dne. „Obnovený zájem je však i o dlouhodobé pronájmy, především v horských oblastech nebo u vody. Vyhledávání chat a chalup narostlo čtyřnásobně,“ říká Meyer.

V Česku díky tomu Bezrealitky nabízí více než osm set rekreačních objektů na krátkodobý nebo dlouhodobý pronájem, na Slovensku pak 150. „Dovolenou ve vlasti bude trávit velké množství ekonomicky silných turistů, kteří by za běžných okolností volili cestu do zahraničí. To bude nahrávat zájmu o prémiové pronájmy – ať už velkých, exkluzivně vybavených nebo skvěle situovaných objektů. Opětovně začne růst také kategorie celoročních pronájmů, která v loňském roce poprvé po letech zpomalila. Vše dohromady se pak stane zajímavou příležitostí pro jednotlivé regiony,“ vysvětluje Meyer.

Posílení domácího turistického ruchu může být zajímavým ekonomickým impulsem. V Česku se totiž nachází skoro 300 000 chat a chalup. Ve stavu, který by umožnil pronájem, se nachází asi pětina z nich. 

Běžná cena za pronájem plně vybaveného objektu se pohybuje od 1 500 do 3 000 korun za den. 

A kam nejčastěji jezdí čeští turisté? Mezi oblíbené lokality patří Krkonoš, Jizerské Hory nebo třeba Pálava a Šumava.

Dovolená na chalupě
Zdroj/foto: Se souhlasem CEO Bezrealitky

Autor: Roberto Klaus

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky