kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4 x 4: Haute Couture Electrique

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4 x 4: Haute Couture Electrique

Zdroj/foto: Archiv
DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4 x 4 představuje prémiové SUV s plug-in hybridním pohonným pohonem, které lze ve městě využívat jako bezemisní čistý elektromobil, zatímco na horách, a nejen na nich, se proměňuje ve zdatnou čtyřkolku s dlouhým dojezdem.

Značka DS Automobiles se sice zrodila teprve v roce 2009 jako součást automobilky Citroën a až od roku 2015 figuruje v rámci mateřského koncernu PSA Group jako samostatná značka, ale svůj původ vztahuje k jednomu z nejpokrokovějších francouzských automobilů. Tato značka totiž prosazuje stejné hodnoty inovací a odlišnosti jako slavný Citroën DS, který měl premiéru v roce 1955 a který se na trhu se díky svým přednostem udržel až do roku 1975.

Zdroj/foto: Archiv

Současnost a blízká budoucnost této značky je spojena s prémiovými SUV DS 3 a DS 7. Druhý jmenovaný model zamířil k zákazníkům během roku 2018 v konvenčních verzích se zážehovými a vznětovými motory. V roce 2020 pak vstoupil na scénu moderní plug-in hybrid DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4 x 4, který kombinuje výkonný spalovací motor s dvojicí elektromotorů.

Nepřehlédnutelné charisma 

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4 x 4 si zachovává výraznou identitu svých starších sourozenců a zároveň se pyšní exkluzivními designovými prvky, umocňujícími jeho moderní vzhled. Avantgardní linie karoserie s celkovou délkou 4573 mm, šířkou 2098 mm a výškou 1625 mm doplňuje řada rafinovaných detailů. Z nich lze vyzdvihnout světlomety DS ACTIVE LED VISION, které v sobě snoubí eleganci s výkonností. Světelný blok zahrnuje hlavní LED světlomet a tři otočné LED moduly, které se otáčejí a naklánějí podle úhlu natočení volantu, rychlosti jízdy a vnějších podmínek, aby viditelnost a osvětlení vozovky byly optimální.

Zdroj/foto: Archiv

Unikátní prostor 

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4 × 4 i přes použití plug-in hybridního pohonu poskytuje ve svém interiéru naprosto stejné vnitřní rozměry jako ostatní zástupci modelové řady DS 7 CROSSBACK. Cestující tedy mohou počítat s výjimečnými prostorovými poměry na předních i zadních sedadlech a pro jejich zavazadla je připraven zavazadelník o základním objemu 555 litrů, který lze zvětšit až na 1752 litrů. Styl a dokonalost, kterou se vozy značky DS Automobiles proslavily, jsou plně využity jedinečným výběrem materiálů, jako je alcantara, zrnitá kůže nebo kůže napa, a nádhernými podpisovými prvky, například perlovým podšitím a gilošovaným dekorem s motivem Clous de Paris.

Zdroj/foto: Archiv

Trojice motorů 

Plug-in hybridní pohonný systém prémiového SUV kombinuje jeden zážehový motor s dvojicí elektromotorů. Na tradičním místě v přídi je usazen přeplňovaný benzinový čtyřválec o objemu 1,6 litru s nejvyšším výkonem 147 kW (200 k) a točivým momentem 300 N.m. První z dvojice elektromotorů s výkonem 81 kW (110 k) a točivým momentem 337 N.m je umístěn u přední nápravy, zatímco ten druhý u zadní nápravy disponuje výkonem 83 kW (112 k) a točivým momentem 166 N.m. Celkový výkon tohoto pohonného systému, jehož součástí je i osmistupňová automatická převodovka, je 220 kW (300 k) a točivý moment vrcholí hodnotou 520 N.m.

Zdroj/foto: Archiv

Dynamický a hospodárný 

Prémiové SUV se díky svému pohonu může pochlubit nadprůměrnými dynamickými schopnostmi v podobě akcelerace z 0 na 100 km/h za 5,9 s nebo zrychlení z 80 na 120 km/h za 3,6 s. Zároveň dle realistické normy WLTP vykazuje DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4 x 4 průměrnou spotřebu benzinu, pouhých 1,5 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 pouze 34 – 35 g/km. Tyto ekologické parametry zajišťují majiteli tohoto SUV možnost parkování v Praze zcela zdarma. Vzhledem k tomu, že se jedná o dobíjecí hybridní model, lze nabít baterie z 0 na 100 % ve speciální zásuvce 32 A za necelé dvě hodiny. Díky pokročilému systému rekuperace energie lze baterii nabíjet také za jízdy.

Zdroj/foto: Archiv

Různé možnosti  

Plug-in hybridní pohon modelu DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4 x 4 nabízí možnost volby různých jízdních režimů. V bezemisním módu Electric jsou využívány pouze elektromotory. Lithium-iontová baterie s kapacitou 13,2 kWh umožňuje dojezd až 58 kilometrů. V režimu Hybrid je automaticky optimalizován výkon a spotřeba energie, zatímco v režimu Sport je upřednostňována dynamika a zážitek z jízdy. Režim 4WD pak aktivuje pohon všech kol. Nabízená technologie se však neomezuje pouze na pohonné systémy. DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4 x 4 poskytuje DS CONNECTED PILOT, což je poloautonomní řídicí systém úrovně 2, DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, elektricky ovládaný tlumič vibrací, DS PARK PILOT, který umožní parkovat bez nutnosti dotýkat se volantu, a systém DS SAFETY, který sdružuje všechny bezpečnostní prvky potřebné pro řízení v dnešním světě.

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4 x 4

Zrychlení:                            0 – 100 km/h: 5, 9 s

Max. rychlost:                    240 km/h

Výkon:                                  220 kW

Objem:                                  1,6 l Turbo + 2x elektromotor   

Spotřeba:                             1,5 l/100 km

Hmotnost:                           1900 kg

Rozvor:                                 2738 mm        

Cena v základní výbavě: 1 410 000 Kč

Autor: Ondřej Pavlůsek

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky