kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » DS 9: Síla elegance

DS 9: Síla elegance

auto
Foto: DS
DS 9 je poměrně strohé označení pro automobil, který představuje úchvatné propojení budoucnosti s minulostí luxusních vozů francouzské provenience, a to nejen od sesterských značek Citroën a Peugeot.

První polovina padesátých let dvacátého století umožnila zrození jednoho z nejslavnějších automobilů v celé historii motorismu. Tím byl Citroën DS, který se při světové premiéře v roce 1955 stal díky svému designu i technice světovou senzací. Kvality tohoto modelu dokazuje celá řada ocenění, jeho prodejní výsledky a skutečnost, že díky svému nadčasovému vzhledu a pokrokové konstrukci mohl představovat vlajkovou loď své značky plných dvacet let a po celou tuto dobu byl navíc plně konkurenceschopný.

Na původní modelovou řadu DS navazovala plynulá linie následovníků, až odkaz tohoto výjimečného vozu převzala značka DS Automobiles. Ta byla nejprve uvedena v roce 2009 v rámci tehdejší nabídky modelů automobilky Citroën, ale od roku 2015 již působí v rámci mateřského koncernu jako samostatná prémiová značka.

DS Automobiles v současnosti reprezentují stylová SUV a crossovery DS 3, DS 4 a DS 7, které doplňuje výjimečný sedan DS 9, představující vlajkovou loď značky. Tomu plně odpovídá design exteriéru, provedení a výbava interiéru spolu s použitými materiály a technikou, zajišťující maximální komfort a bezpečí při všech cestách.

auto
Foto: DS

Ladné linie

Design modelu DS 9 plně odpovídá současnému stylu značky a souzní i se vzhledem jejích aktuálních crossoverů a SUV. Zároveň však oživuje styl velkých luxusních vozů někdejších slavných francouzských značek Delage, Delahaye, Facel Vega, Talbot a dalších. Na nezaměnitelném vzhledu se podílí celá řada atraktivních detailů od charakteristického provedení masky přes logo DS a na něj navazující gilošování Clous de Paris až po zapuštěné kliky dveří.

Harmonické linie karoserie s celkovou délkou 4934 mm, šířkou 1932 mm a výškou 1490 mm doplňuje řada inovativních prvků výbavy. Z nich nelze nezmínit světlomety DS ACTIVE LED VISION, které v sobě snoubí eleganci s výkonností. Světelný blok, který se skládá z hlavního LED světlometu a třech otočných LED modulů, nabízí několik režimů osvětlení specifických pro každou jízdní situaci. Moduly se natáčejí a mění intenzitu i dosah světelného paprsku v závislosti na jízdních podmínkách. Nezáleží na tom, jestli vůz jede ve městě, na vesnici nebo na dálnici, osvětlení se přizpůsobí, aby zajistilo maximální úroveň vidění.

auto
Foto: DS

Důraz na detail

Kvalita materiálů použitých v interiéru modelu DS 9 stimuluje smysly, ať už jde o volant potažený kůží, hlavici řadicí páky z hladké kůže, madla dveří potažených kůží, či hliníkové prvky na pedálech a středové konzoli. Interiér je navíc navržen tak, aby každému z cestujících poskytoval stejnou úroveň komfortu. Vpředu, stejně jako vzadu, jsou sedadla vyhřívaná, odvětrávaná a vybavená masážní funkcí. Zadní středová loketní opěrka obsahuje úložný prostor s USB porty a zastává roli ovládacího centra pro různé funkce.

DS Automobiles již od svého vzniku věnuje velkou pozornost vylepšování akustického komfortu, který se v modelu DS 9 posunul na novou úroveň díky speciální úpravě zacílené na potlačení vnějšího hluku. Vrstvené akustické sklo je doplněno svařovanou a lepenou karoserií, která potlačuje vibrace. Požitek umocňuje hi-fi zařízení Focal Electra o výkonu 515 W, které bylo speciálně vyvinuto pro DS 9. Mezi čtrnáct reproduktorů ideálně rozmístěných v kabině pro zvukový zážitek na úrovni koncertního sálu byly přidány nové mřížky výškových reproduktorů z nerezové oceli.

auto
Foto: DS

Elektrizující jízda

DS Automobiles sází v případě modelu DS 9 na plug-in hybridní pohonné systémy, které nesou označení E-TENSE. Na českém trhu lze aktuálně volit ze dvou provedení, z nichž to první kombinuje zážehový čtyřválec o objemu 1,6 litru s elektromotorem a prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky roztáčí kola přední nápravy. Toto provedení disponuje nejvyšším systémovým výkonem 184 kW (250 k).

Druhou variantou je verze s označením E-TENSE 360 4 x 4, která disponuje kombinací přeplňovaného zážehového motoru s dvojicí elektromotorů. Tato vrcholná verze s osmistupňovou automatickou převodovkou nabízí celkový výkon 265 kW (360 k) a pohon všech kol. Pohonné systémy modelu DS 9 jsou zárukou nadprůměrných dynamických schopností a zároveň i nízké spotřeby paliva.

auto
Foto: DS

Bezpečný komfort

Model DS 9 nabízí špičkové technologie, které se proslavily u ostatních zástupců prémiové francouzské značky. Systém aktivního odpružení DS ACTIVE SCAN SUSPENSION zahrnuje kameru umístěnou v horní části čelního skla snímající silnici, čtyři čidla světlé výšky a tři akcelerometry, které zaznamenávají všechny pohyby a přenášejí je do systému, jenž mění tlumení a odpružení každého kola, aby se zvýšila bezpečnost, pohoda za volantem a výsledkem byl bezkonkurenční komfort. Odpružení DS 21. století v sobě spojuje útulný komfort velkého prestižního sedanu s dynamikou kupé kategorie GT.

Systém DS DRIVE ASSIST usnadňuje řidiči jízdu a zároveň mu umožňuje kdykoli znovu převzít kontrolu nad vozem. DS DRIVE ASSIST upravuje rychlost vozu podle před ním jedoucího vozidla a drží ho v pruhu, který si řidič zvolil. Dále se může DS 9 pochlubit systémem DS PARK PILOT umožňujícím parkování bez nutnosti dotýkat se volantu a také systémem DS Night Vision zaručujícím řidiči lepší viditelnost ve tmě díky infračervené kameře umístěné v masce chladiče.

DS 9 E-TENSE 360 4×4

  • Zrychlení 0–100 km/h: 5,6 s
  • Max. rychlost: 250 km/h
  • Výkon: 265 kW
  • Objem: 1,6 l Turbo + 2x elektromotor   
  • Spotřeba: 1,8 l/100 km
  • Hmotnost: 1989 kg
  • Rozvor: 2895 mm           
  • Cena v základní výbavě: 1 975 000 korun

Autor: Ondřej Pavlůsek

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky