kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Gourmet Mix: Paulus v Olomouci a Thajsko v sedmi dějstvích

Gourmet Mix: Paulus v Olomouci a Thajsko v sedmi dějstvích

jídlo
Foto: Café Buddha
Jaké novinky se udály na gourmet scéně?

Paulus v Olomouci

Jméno Romana Pauluse je tak neodmyslitelně spjato s michelinským úspěchem pražského Alcronu, že se zdá téměř neuvěřitelné, že aktuálně vaří v Olomouci. Tamní podnik Lobster Family Restaurant spolupracuje s Paulusem už několik let, nyní se ale prestižní šéfkuchař stal pevnou součástí moravského týmu a přidal se k němu na pozici šéfkuchaře. Jeho puristický rukopis si můžete maximálně užít během pravidelných tematických degustačních večerů, které Paulus v Lobsteru pořádá. Fine dining ovšem není jediným polem, na které se Roman Paulus v Olomouci vydal. Pracuje tady rovněž na konceptu nového bistra v atriu Envelopa Office Center.

Foto: Lobster Family Restaurant

Thajsko v sedmi dějstvích

Populární asijský podnik Café Buddha v Norské ulici v pražských Vršovicích představil degustační menu o sedmi chodech. Kulinářská cesta Thajskem začíná pokrmem Sapparot Nam Prik Pao z ananasu, praženého kokosu s chilli marmeládou, šalotky, kešu oříšků a koriandru. Velmi intenzivní první předkrm je následován plněnými knedlíčky Dim Sum Kanom Jeeb s krevetami a hovězím masem, silnou sójovou omáčkou a kaviárem tobiko. Krevety vévodí také dalšímu chodu, tradiční polévce Tom Yum Nam Prik Pao. Hvězdou degustace je tataki z hovězí svíčkové s pěti druhy koření, kterému ovšem zdatně konkurují pět hodin pečená hovězí žebra s mladou kokosovou vodou a mlékem, ústřičnou omáčkou, kardamomem, citronovou trávou a thajskými bylinkami.

Pepř života

Česká značka .pepper..field, která se stala evropskou jedničkou s fair trade kampotským pepřem, už se svými krásnými vánočními dárky potěšila nejednu domácnost. Kombinace autentického příběhu, skvělé chuti, gravírování vzkazů na míru a luxusního udržitelného balení okouzlilo i české ministerstvo zahraničních věcí, které jejich vánoční dárky věnovalo za Českou republiku všem velvyslancům. Letos do vánočních dárků .pepper..field zařadil i pepřové pivo, pepřové sušené maso či sady s lyofilizovaným kampotským pepřem, který získal nejvyšší gastronomické ocenění na světě GOLDEN FORK. Pokud hledáte společensky odpovědný dárek, navíc zabalený do luxusních dárkových sad z českého skla a dřeva, .pepper..field je tou správnou volbou. Na krabičku si můžete nechat vygravírovat třeba jméno obdarovaného.

Nejlepší humr v Praze

Bauer Hotel Group má ve svém portfoliu kromě jiného vyhlášenou a nejvýše položenou restauraci na Staroměstském náměstí. Terasa U Prince je tuzemská srdcovka. Výhled je dechberoucí a velkou výhodou Terasy U Prince je, že je celoroční. Nikdy kvůli počasí nezavírá. Kromě polohy se tento skvost pyšní nejlepšími humry v Praze. Kdo chce zažít nepopsatelnou chuť, musí humrové hody zažít osobně. Korýši žijící samostatně ve skrýších pod kameny nejsou
ovlivněni žádnými vedlejšími aspekty.

Foto: Terase U Prince

Netradičně tradiční

Oblíbené asijské fusion bistro Závitkárna na Letné zahrnuje do svého stálého menu nově i kapří závitek. Srdce
závitku s kaprem z Kalendovy Chabrybárny tvoří kapří filety nakládané v nálevu z citronové trávy, limetových listů a skořice, které jsou následně smažené v tempuře. Doplňuje je mango, pažitka, korejský okurkový salát, listy bazalky a kim-chi majonéza. Trendy bistro snoubí i v interiéru západní a východní kulturu, a vytváří tak inspirativní zelený prostor, který hostům umožňuje pohodlně sledovat proces samotné přípravy pokrmů.

Foto: Závitkárna

Autor: Jitka Krulcová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky