kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Ibiza Kvintesence ostrovního života

Ibiza Kvintesence ostrovního života

Ibiza, třetí největší teritorium Baleárského souostroví, je s průměrnými ročními teplotami kolem dvaceti stupňů a 210 kilometry pobřeží ideálním přímořským rekreačním sídlem. Už od šedesátých let Ibiza láká především mladé lidi, čemuž se přizpůsobuje místní nabídka pro milovníky noční zábavy. Ostrov ale nabízí i mnoho míst pro ty, kteří vyhledávají odpočinek a klid.

Dobrou zprávou pro zájemce o nemovitost na středomořském ostrově je, že pro nákup domů či apartmánů zahraničními kupci či investory tu neplatí žádné speciální restrikce ani právní komplikace. Přesto se obzvláště lidem neznalým místních poměrů radí využít služeb realitní kanceláře, aby obchod proběhl bez potíží. „Nejžádanější lokality na Ibize, například vesničky Es Cubells nebo Vista Alegre, se nacházejí na jihu ostrova. Oblíbené jsou ale i pláže na západním pobřeží jako Cala Conta nebo Cala Bassa, a to především pro výjimečné scenerie, které se zde odehrávají při západu slunce,“ říká Ilona Mančíková, ředitelka Czech Republic Sotheby‘s International Realty. Spolu s vybudováním infrastruktury ale v posledních letech roste zájem také o oblasti v severní části ostrova

Město, nebo pláž?

Co se týče cen nemovitostí, Ibiza je rozdělena do pěti regionů a v každém se suma potřebná ke koupi nemovitosti značně liší. Obecně nejdražší nemovitosti jsou k mání ve městech San Josep a Ibiza a v jejich okolí. „Zatímco byt v centru těchto měst vychází v průměru na čtyři až pět tisíc eur za metr čtvereční, u vily na mořském pobřeží je potřeba počítat s dvaceti a více tisíci eur za metr,“ doplňuje Mančíková. Jak probíhá samotný nákup? Po výběru nemovitosti kupující buď sám, nebo prostřednictvím realitní kanceláře nabídne prodávajícímu sumu, jíž je za byt či vilu ochoten zaplatit. Pokud dojde k oboustranné shodě, následuje složení rezervační zálohy a majitel nemovitost stáhne z nabídky. Poté obě strany podepíší opční smlouvu, od níž může kupující odstoupit v případě, když se ohledně nemovitosti najdou jakékoli nesrovnalosti. Rezervační záloha – obvykle uložená například u notáře – se mu v takovém případě vrací. Při bezdůvodném odstoupení kupujícího od obchodu ale propadá. Obchod je dokončen podpisem kupní smlouvy u notáře, vyplacením zbytku prodejní ceny a přepisem nemovitosti na nového majitele v katastru nemovitostí. 

Daní zatěžkaní cizinci

S nákupem a vlastnictvím nemovitosti na Ibize se samozřejmě pojí určité daně a poplatky. Při koupi běžného rezidenčního sídla z druhé ruky se platí daň z převodu nemovitosti, která je odstupňována podle ceny od osmi do jedenácti procent z hodnoty transakce. V případě koupě nově postavené rezidenční nemovitosti se platí daň z přidané hodnoty ve výši deset procent. Je také potřeba počítat s notářskými poplatky a poplatkem za zápis do katastru, které dohromady představují obvykle maximálně půl procenta z prodejní ceny. Majitel domu či bytu pak každoročně platí místní daň z nemovitostí, která je v případě nemovitostí opět odstupňována podle ceny, a to od 0,3 do 1,1 procenta. Na nemovitosti s cenou přesahující sedm set tisíc eur pro majitele, kteří nežijí trvale ve Španělsku, se vztahuje také majetková daň v rozmezí 0,2 až 2,5 procenta.

Estate tip: Villa K

Mimořádně luxusní vila s krásným výhledem na moře – to je Villa K, jež stojí v městečku Santa Eulalia na klidném jihovýchodním pobřeží ostrova v soukromé komunitě Roca Llisa. Jediné golfové hřiště na Ibize je odsud vzdáleno deset minut pěšky stejně jako malebná, ovšem velmi málo navštěvovaná pláž Cala Oliveira. Samotná rezidence skýtá bazén obklopený lehátky, dvě venkovní jídelní terasy a relaxační plochu s vířivkou. V prvním patře se nachází prostorný obývací pokoj a jídelna s moderním krbem, plně vybavená kuchyň i apartmá s vlastní terasou. Přízemí nabízí další tři prostorné ložnice s výhledem na moře a na zahradě byl vybudován samostatný byt pro hosty. Nemovitost má v portfoliu Czech Republic Sotheby‘s International Realty.

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky