kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Mama Shelter: Surrealistická odysea

Mama Shelter: Surrealistická odysea

Mama Shelter
Foto: Mama Shelter
Pražské Holešovice v posledních letech neúnavně ožívají. Svůj nezanedbatelný podíl na tom má i tuzemská pobočka mezinárodního ubytovacího a restauračního konceptu Mama Shelter, která přitahuje dnes už nejen zahraniční návštěvníky města jako magnet. Usadila se v nepřehlédnutelné brutalistické budově někdejšího Parkhotelu a nenechala kámen na kameni.

Vizuální party bez konce

Interiér prošel revoluční proměnou ve stylu kosmopolitního eklektismu. Dnes tak září všudypřítomnými barvami, které prolínají popkulturní motivy. Zdejší restaurace s enormním centrálním barem funguje díky své syté estetice jako velmi účinný fascinátor, který své hosty doslova pohltí. Atmosféra jako vytržená ze snové podstaty magického realismu se pohybuje daleko za hranicemi amerického idealismu minulého století, který v rámci bohatého interiéru představuje stabilní základ. Elektrizující vibrace nápadně prostupují celým prostorem, který korunují metaforické malby odkazující k typicky pražským městským symbolům. Zdejší restaurace s barem je zkrátka sama o sobě důmyslně promyšleným vizuálním představením, které má potenciál sloužit jako bezedný zdroj inspirace. DJ a jeho živá vystoupení jsou v rámci celku jen dokonalým detailem, jenž ještě více umocní celkový zážitek.

Drink it up!

Otevřená kuchyň s pizza pecí na bukové dřevo zvládá bez okolků zásobovat celou restauraci včetně prostoru baru i jedinečné venkovní terasy. Všudypřítomné rozměrné stoly společně s bohatou nabídkou prvotřídních koktejlů přímo vyzývají k večernímu posezení ve společnosti přátel. S delikátním rumovým Mai Tai, osvěžujícím Caribian Caipi s brazilskou cahaçou či rafinovaným Love of Mama na bázi ginu nemůže žádný večer začít špatně. Filozofii nakloněnou sdílení podtrhuje i zdejší mezinárodní menu, které čerpá především z americké a italské gastronomie. A výběr je skutečně pestrý. Jako předkrm rozhodně stojí za pozornost italské arancini – smažené rýžové krokety s delikátním středem z mozzarelly. Neméně intenzivní chuťový zážitek přináší i křehké hovězí carpaccio zakápnuté lanýžovým olejem.

Foodsharing

Holešovické pizza menu je pro sdílení přímo stvořené. Vypečená italská klasika v podání mistrů z Mama Shelter neváhá překročit bezpečné hranice italské tradice a dopřává si zajímavější chuťové kombinace. Minimalisty potěší pizza burrata typická porcí sýra s krémovým středem. Gurmáni propadnou rafinované pizze tartufata, kterou dotahuje k dokonalosti exkluzivní lanýžový krém. Ještě rafinovanější část menu ale přichází s výběrem hlavních jídel. Gratinovaný zelený chřest s pecorinem se každému zapíše hluboko do paměti. Zdejší signature dish ale absolutně souzní s podstatou americké gastronomie – je postavena na vysoce kvalitním mase. Vepřová žebra i legendární mama burger jsou tak absolutní sázkou na jistotu. Žádná večeře by ale pochopitelně nikdy nemohla být kompletní bez dezertu. Lehká pannacota s kandovanými kumquaty si právem vysloužila status smetanového showstopperu.

Autor: Sabina Bařinová

Galerie

Foto: Mama Shelter

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky