Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Nová éra Rolls-Royce Phantom VIII. generace

Nová éra Rolls-Royce Phantom VIII. generace

Netrpělivě očekáváná vlajková loď značky Rolls-Royce, Phantom VIII. generace, konečně přirazila k pomyslnému molu motoristického světa, a to na konci července v Londýně. Britský výrobce symbolu automobilové exkluzivity si od uvedení dosud nejprodávanější VII. generace v roce 2003 ponechal k dosažení další mety celých 14 let, z čehož 6 let věnoval preciznímu vývoji bezprecedentního nástupce.

Nejtišší na světě

Phantom VIII. generace je nejtišším vozem na světě, prvním svého druhu v nové úrovni akustické izolace. Mezi její prostředky se počítají třeba 6 milimetrů silná okna, dvojitá izolace střechy, podlahy vyplněné pěnou nebo kabina odhlučněná 130 kilogramy speciálního materiálu. Přesto unikátní novátorská celohliníková platforma Phantomu vyniká nižší hmotností než v případě předchůdce této modelové řady a také až o 30 % vyšší tuhostí.

Nová dimenze personalizace

Srdcem Phantomu VIII. generace je motor V12 přeplňovaný dvěma turbodmychadly, při objemu 6,75 litru vyvine sílu až 571 koní. Automatická osmistupňová převodovka z dílny ZF Friedrichshafen se ve spolupráci se satelitní podporou SAT postará o optimální strategii řazení na základě znalosti vaší plánované trasy – není důvod, abyste se těmito maličkostmi rozptylovali. Sofistikovaný systém Flagbear analyzuje nerovnosti terénu, kterému přizpůsobuje vzduchové pérování – maximální požitek z jízdy zaručen. Naprosto nová dimenze personalizace se vám otevře při pohledu z vyhřívaných, klimatizovaných sedadel, palubní deska je v tomto případě nedostačující vyjádření. Pod tělem z tvrzeného skla bude na základě uměleckého vkusu a selekce oblíbených umělců majitele vozu vytvořen jedinečný dekorativní klenot – galerie. Ikonický Spirit of Ecstasy nad tradiční ocelovou mřížkou protínající vzduch před vámi je k dostání za cenu 400 000 liber, tedy necelých 12 milionů korun.

Autor: Adéla R. Bagge

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky