kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Plyn má v českých domácnostech stále své místo

Plyn má v českých domácnostech stále své místo

Zdroj/foto: Se souhlasem Merxu.com
Navzdory náročnější údržbě si plynová zařízení stále drží své místo na trhu. Často bývají ekonomičtější, ale i ekologičtější než ta elektrická. Přečtěte si vše, co o využití plynu potřebujete vědět.

Dnes se nejčastěji setkáte s plynovými zařízeními, jako jsou plynové kotle, plynová kamna nebo plynové sporáky. Plynové kotle se nejčastěji dělí na dva typy. Do větších komerčních prostor se hodí stacionární kotle, které se obvykle umisťují do kotelen, odkud skrze potrubí vytápějí celou budovu. Druhým typem jsou závěsné plynové kotle, jež se nejčastěji využívají v bytech nebo rodinných domech. Výběr plynových kotlů se odvíjí od jejich účinnosti, použitých materiálů a možností připojení.

Do stejné kategorie spadají také plynová kamna, která pro svůj chod nejčastěji využívají propan-butan. Některé varianty plynových kamen obsahují ventilátory, aby se teplo rozšířilo rychle a rovnoměrně. Pozor: Zvlášť v případě plynových zařízení se doporučuje vybírat pouze ty certifikované, které splňují nejen vaše požadavky, ale i příslušné normy.

Plyn vyžaduje pouze odbornou manipulaci

Instalace plynových zařízení by měla probíhat pod dozorem odborníka. Nemáte-li na montáž tohoto typu produktu dost zkušeností, rozhodně k instalaci nějakého přizvěte, ať vše proběhne hladce. V případě neodborné montáže hrozí velké škody na majetku i zdraví. Neméně důležité jsou také pravidelné kontroly plynových zařízení, které by měly proběhnout zpravidla jednou ročně.

Jak vybrat plynový sporák?

I když v dnešní době plynové sporáky ustupují těm elektrickým, stále mají své příznivce a výrobci na to reagují. Při výběru plynového sporáku se zajímejte především o výkon hořáků, jejich počet, výkon trouby a materiály, ze kterých je sporák vyroben. Pro náročnější zákazníky je důležitý také objem trouby, přítomnost roštu, energetická třída nebo to, zda mají hořáky pojistku.

Některé sporáky nabízejí další funkce a možnosti jako:

  • možnost příklopu,
  • ekologický program,
  • prodlouženou záruku,
  • program pro snazší čištění trouby,
  • tlumené zavírání dvířek.

Pozor: Podobně jako plynový kotel i sporák musí instalovat zkušený odborník.

Na únik plynu vás upozorní detektor

Plynová zařízení s sebou nesou riziko možného úniku plynu. Díky detektoru oxidu uhelnatého si případného úniku všimnete včas. Nejčastěji vás upozorní výrazným zvukovým signálem a blikáním kontrolky.

Kvalitní detektory se zárukou až deset let pořídíte do tisíce korun. Zapřemýšlejte nad nenákladnou investicí, která vám může zachránit zdraví a potažmo i život.

Vše, co k plynovým zařízením potřebujete, vybírejte na Merxu.com, kde získáte slevu 3 000 korun na první nákup. Jistě vás potěší také doprava zdarma i pro zahraniční objednávky a garance nejnižší ceny. Pokud někde najdete levnější produkt, čeká vás dorovnání ceny a desetiprocentní sleva k tomu.

Autor: Filip Turecký

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky