kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Řecko: Kolébka bezpečí

Řecko: Kolébka bezpečí

Zdroj/foto: Pixabay
Hrozba koronaviru proměnila prakticky celý svět v podezřelé místo. Přesto na mapě zůstaly relativně bezpečné ostrůvky, které teď přitahují pozornost investorů. Jedním z nich je Řecko, kde si svůj druhý domov hledá stále víc cizinců. Má jim totiž co nabídnout.

Když se letos v červnu otevřely turistům znovu brány kolébky evropské civilizace, Řecka, začali do země proudit nejen dovolenkáři, ale i zájemci o investici do nemovitostí. Mezi nimi Britové, kteří si tu v obavě z Brexitu snaží tímto způsobem zajistit před koncem roku status rezidenta Evropské unie. Řada jiných národností, které si aktuálně obhlížejí luxusní vily na ostrovech Kréta, Karpathos nebo Korfu, má ale docela jinou motivaci. “Lidé se tu zkrátka cítí bezpečněji, a pocit bezpečí si chtějí udržet někde pod jižním sluncem,” vysvětluje Piers Williams z realitní společnosti Chestertons Ionian. Navzdory tomu, že má Řecko jednu z nejstarších populací v Evropě a zastaralou zdravotnickou infrastrukturu, se tu totiž koronaviru příliš nezadařilo. Podle statistik se jím v desetimilionové zemi nakazilo něco málo přes tři tisíce lidí a zemřelo necelých dvěstě. Což je o to větší úspěch, že Řecko se poslední dekádu potýkalo s ekonomickými těžkostmi a jeho HDP začalo růst teprve před třemi lety.  

Odlehlé i exponované

Výhodou zájemců o řeckou vilu nebo byt je přitom fakt, že v zemi s více než šesti tisíci ostrovy mohou vybírat z nepřeberné nabídky míst. Včetně odlehlých ostrůvků, kam místní úřady lákají helenofily na extrémně výhodné podmínky – podobně, jako je tomu v některých italských vesničkách, kde si domy můžete koupit za pouhé euro. 

S podobnou pobídkou se v Řecku setkáte na ostrově Antikythera s pouhými čtyřiadvaceti stálými obyvateli, kde se úřady zaměřily speciálně na mladé rodiny s dětmi. Těm tu k zabydlení slibují poskytnout dům s kusem pole a na dobu tří let také šek ve výši 500 euro měsíčně. Kromě toho tu zájemce čekají nádherné pláže a letecká dostupnost z Athén v délce trvání 45 minut, ae také pouze jeden koloniál a život s hotovostí, protože na ostrově zatím není banka ani bankomat. 

Pomyslným opakem Antikythery jsou populární střediska zábavy, ostrovy Mykonos a Santorini, kde je dnes kvůli velkému zájmu poměrně těžké najít jakoukoli dobrou nemovitost. Ceny prostorných luxusních vil, jejichž součástí jsou často bazény, se pohybují v řádu šesti až sedmi tisíc euro za metr čtvereční. Mezi investory je však tradičně vyhledávanou také Kréta, kde o ceně nemovitosti rozhoduje především její poloha. Například v malebném městečku Elounda na severním pobřeží, které patří mezi oblíbenou destinaci celebrit a členů královských rodin, může cena přesáhnout i deset tisíc euro za metr čtvereční. 

Zdroj/foto: Pixabay

Costa Navarino s garancí

Za prvotřídní kvalitou však řada investorů míří ještě na jedno speicální místo: do oblasti Messinia na jihozápadě Peloponésu, kde se nachází prémiová destinace Costa Navarino. Nádhernou středomořskou krajinu, kde se daří kalamatským olivám považovaných za nejlepší z nejlepších, tu zdobí dva pětihvězdičkové resorty (k nimž během jednoho roku přibudou další dva), nepřeberné množství restaurací, plážové kluby, řada bazénů s komfortním lounge prostředím a dvě golfová hřiště.

Investorům tu aktuálně nabízejí apartmány o velikosti přibližně 120 metrů čtverečních, z nichž některé jsou vybaveny soukromým bazénem a jiné zase leží přímo o písčité pláže. Jejich hodnota se pohybuje mezi 550 tisíc až milionem eur, přičemž majitelé je mohou obývat osm týdnů a v roce a po zbytek času je pronajímat s garantovaným výnosem čtyř procent. 

Jak na to? 

Výběr nemovitosti se v každém případě vyplatí konzultovat s místním realitním agentem, který může pomoci se splněním řady náležitostí. Například se zajištěním řeckého daňového čísla, které je pro nákup nemovitosti nezbytné. Pokud je cenová nabídka zájemce ze strany prodejce přijata, následuje odsouhlasení smlouvy a zápis do místního katastru. Kupec přitom musí počítat s daní za převod nemovitosti ve výši tří procent a dalšími poplatky, ať už za právníka, notáře či realitního agenta, keré činí od jednoho do čtyř procent z ceny nemovitosti.

Autor: Andrea Votrubová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky