Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » TOP 10! Room with a View

TOP 10! Room with a View

Foto/zdroj: Pixabay
Design, servis, poloha a … výhled. Tyto čtyři parametry tvoří rozdíl mezi pětihvězdičkovým hotelem a pětihvězdičkovým hotelem, na který v životě nezapomenete. My jsme se tentokrát zaměřili na posledně jmenovaný faktor, tedy výhled. Nechte se inspirovat.

1. OBEROI AMARVILAS AGRA, INDIE

Autentický indický palác, mezi jehož zdmi budete chtít uvěřit Příběhům tisíce a jedné noci. Oberoi Amarvilas má jedinečnou polohu na hladině jezera Pichola, odkud je nezapomenutelný výhled na Taj Mahal, jeden ze sedmi divů světa. Orientální opulentnost, v níž neexistuje pojem
„příliš“, tady zhmotňují teplé tóny vyřezávaných vzácných dřev, mramor, umělecké koberce i těžké látky s nákladnými výšivkami, velkorysý je ovšem i prostor jednotlivých apartmá. Crème de la crème volbou je Koh-i-Noor Suite, nezaměnitelný výhled na Taj Mahal tady skýtají okna ve všech pěti pokojích apartmá včetně koupelny s volně stojící vanou. K apartmá navíc patří servis osobního butlera, takže úroveň péče o vaše pohodlí je bezprecedentní.

2. SHANGRILA PAŘÍŽ, FRANCIE

Pokud milujete Paříž a její ztělesněnou romantiku, zaveďte kroky svých milovaných do hotelu ShangriLa. Pravděpodobně vás nepřekvapí historie budovy, jejíž fasáda září do dáli smetanovou barvou s akcenty smaragdové v podobě okenních stínidel, byla totiž původně rezidencí aristokracie, konkrétně prince Rolanda Bonaparteho. Pokoje zařízené v odstínech modré, bílé a okrové v duchu estetiky evropských a asijských impérií s veškerým komfortem vás přenesenou zpět do těchto aristokratických časů. Hotelový servis rovněž kombinuje asijskou pohostinnost a francouzské umění savoire de vivre. Nadlidským úkolem je však popsat ohromující výhledy na Eiffelovu věž, které leží u nohou řeka Seina. Jestliže se rozhodnete tento unikátní výhled hotelu neopouštět, rozhodně vám nebude nic chybět. Po relaxaci v královském wellness a kachličkovém bazénu lemovaném řeckým sloupovím si můžete vychutnat dost dobře možná nejlepší večeři svého života v jedné ze dvou hotelových restaurací, které získaly hvězdu Michelin, s výhledem na pařížské panorama s Eiffelovou věží.

3. FOUR SEASONS BOSPHORUS ISTANBUL, TURECKO

Istanbul je nepopiratelným magnetem a zároveň ideálem pro Evropany, kteří chtějí zakusit vášnivou blízkovýchodní atmosféru, ale nesleví z vysokého kontinentálního standardu. Four Seasons Bosphorus sídlí v původním osmanském paláci z 19. století na dohled pověstných Bospor a nabízí vkusnou kombinaci historické architektury a exkluzivních detailů. Poryvy vlahého přímořského vzduchu jednoho z nejstarších průlivů světa, jaké pocítíte na své kůži na hotelové terase a u venkovního bazénu, se vám dozajista vepíšou do paměti. V hotelové restauraci Aqua vaše chuťové buňky potěší speciality turecké, ale i středomořské kuchyně jako celku. Při zapíjení jednotlivých soust můžete nechat svůj pohled splynout s horizontem Marmarského mořev dálce. Ani o adrenalin Blízkého východu však nepřijdete, jelikož se po pouhých pár minutách chůze můžete ocitnout na náměstí Besiktas, v pulzujícím centru Istanbulu.

4. CORINTHIA LONDÝN, VELKÁ BRITÁNIE

Jestliže vás nelákají historické prostory, ale nejlépe se cítíte obklopeni čistými liniemi
v duchu moderního designu, v Londýně pro vás bude skvělou volbou hotel Corinthia. Nachází se v jedné z nejprestižnějších částí metropole, kousek od Trafalgar Square a Whitehall a předkládá tak výhled na londýnské dominanty jako na dlani. Hned za vstupní branou do hotelu se ocitnete obklopeni majestátní halou s vysokými stropy, uvnitř se rovněž nachází celosvětově první pobočka obchodního domu Harrods, hostům jsou k dispozici léčebné kúry a kadeřnictví proslulého kadeřníka Daniela Galvina. V elegantním prostředí restaurace Northall se podává to nejlepší z britské sezonní kuchyně, v restauraci Massimo si můžete vychutnat italskou gastronomii. Originální moderní vybavení prostorných pokojů je citlivě zkombinováno s historickým charakterem budovy z roku 1885. Jas těchto výdobytků světové metropole však mírně pohasne, když navečer spočinete na soukromé terase, ze které si užijete výhled na panorama s Temží a London Eye.

5. GRITTI PALACE BENÁTKY, ITÁLIE

Na břehu benátského Canal Grande se odedávna zdržovala vybraná italská i světová společnost, jmenovitě v Gritti Palace, který sloužil jako soukromá rezidence a v současnosti může přivítat i vás. Tato unikátní zrestaurovaná stavba dává pocítit svým hostům to pravé italské umělecké cítění, ať už je to v historických společenských salonech nebo v pokojích zařízených starožitným nábytkem a legendárním muránským sklem. Lokalita, ve které se hotel nachází, je pak už jen plnohodnotným dokončením tohoto denního snu. Překrásné výhledy na kanál samotný a na kostel Santa Maria delle Salute jsou pouze začátkem, po večeři se skleničkou delikátního italského červeného na hotelové terase jděte potěšit i jiné než gastronomické smysly, pouhých pět minut chůze je totiž vzdálena opera La Fenice a náměstí svatého Marka máte doslova za rohem.

6. TRUMP TOWER CHICAGO, USA

Spektakulární illinoiský mrakodrap, jenž se v současnosti se svými 92 nadzemními podlažími řadí k první desítce nejvyšších budov na světě, vás vtáhne do nových dimenzí. Konstrukce z nerezové oceli a skla se vypíná do výšky 423 metrů a skýtá štědrou rozlohu 240 000 metrů čtverečních. Z pokojů s panoramatickými okny vás ohromí výhled na chicagské stavby, kolem kterých ladně protéká řeka Chicago. Ve většině pokojů budete mít maximální komfort, ať už ho vnímáte jako plně vybavenou kuchyň nebo koupelnu z vápence se zapuštěnou vanou. Absolutním rájem je wellness a spa, kde si vyberete z mnoha relaxačních procedur, samozřejmostí je fitness a bazén. Moderní americkou gastronomii si vychutnáte v místní restauraci Sixteen, která oplývá velkým vinným sklepem, zatímco v restauraci Reba potěšíte chuťové buňky svěžím sushi. Pověstnou tečkou na dokonalý konec je pak koktejl na letní střešní terase, odkud Chicago získává nové kouzlo.

7. MONASTERIO CUZCO, PERU

Mystické Cuzco má jedinečnou atmosféru nabitou energií bouřlivé historie, která tudy procházela. Koloniální ráz města stojícího na základech někdejšího centra Incké říše podněcuje myšlenky k cestám daleko od všednosti. Hotel Monasterio se nachází v prostorech původního kláštera z roku 1592 a na každém kroku překvapuje novými okouzlujícími detaily, ať už architektonickými nebo kulturními. Síla historie dřímající ve zdejších zdech je ještě umocněna až magickými výhledy na střechy Cuzca. Nejautentičtější zážitek nabízí trojice junior apartmá vybavených originálními uměleckými díly a nábytkem ze dřeva vyřezávaného v lokálním stylu, prémiovější královské apartmá sice disponuje větší rozlohou a privátní terasou, ovšem na úkor výhledu.

8. CONRAD RANGHALI, MALEDIVY

Do zcela jiného rozměru představy o pokoji s výhledem vás zasvětí maledivský hotel Conrad na rajském ostrově Rangali. Tedy v případě, že si objednáte tamní podvodní apartmá, jehož stěny jsou v podstatě skleněným tunelem pod hladinou Indického oceánu. Pozor, jedná se o opravdu exkluzivní záležitost, protože prostor běžně slouží jako jídelní sál restaurace Ithaa a do zážitkového apartmá se transformuje pouze na speciální objednávku, a to za cenu, která se pohybuje okolo 20 000 korun za noc. Hypnotická živá masa tyrkysové vody s formacemi barevných rybiček přímo nad vaší hlavou má ovšem relaxační efekt k nezaplacení.

9. GRESHAM PALACE BUDAPEŠŤ, MAĎARSKO

Již na první pohled předesílá dramatická architektura budapešťského Four Seasons výjimečnost tohoto místa v srdci maďarské metropole. Impozantní secesní palác ze zlaté éry města najdete na pešťském konci Széchenyiho mostu, tedy v podstatě hned na břehu Dunaje. Díky této privilegované pozici nedaleko parlamentu skýtá klasicky elegantní prezidentské apartmá v druhém patře hotelu romantický výhled nejen na řetězový most, ale celé mystické kopce Budy s hradem a Rybářskou baštou. Terasa apartmá pak přímo vybízí k privátní večeři okořeněné nočními světly Budapešti. Mimochodem, snídaně v Gresham Palace je něco, kvůli čemu by stálo za to vážit extra cestu do Budapešti, tak si ji nenechte ujít.

10. FOUR SEASONS SYDNEY SYDNEY, AUSTRÁLIE

Pulzující velkoměsto u vašich nohou. Přesně takový pocit vám dokáže zprostředkovat pobočka hotelu Four Seasons v australské metropoli, pokud se ubytujete v jejích prestižních horních patrech. Velkorysá okna jednotlivých apartmá v top patrech otevírají nový pohled na Harbour Bridge i Opera House a celkový ruch nejprestižnějších čtvrtí v Sydney. Interiér sází na nevtíravě elegantní styl v duchu decentní noblesy, což ideálně zdůrazňuje výjimečnost dominantního výhledu. A pokud vám nevyjde ubytování v horních patrech, nenechte si ujít alespoň drink nebo večeři v club lounge ve 32. patře hotelu.

Autor: Jitka Krulcová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky