Lifestyle

Léto ve sklence aneb jaké víno doporučujeme

Léto ve sklence aneb jaké víno doporučujeme
8.10.2021

Prochutnat se všemi skvělými moravskými víny je úkol na celý život, a možná by jeden ani nestačil. Naše enologická rubrika zaštítěná specialisty na slovo vzatými si klade za cíl být na této misi kompasem a průvodcem. A vínem aktuálního vydání magazínu Premium Brno se stává Vinařství Obelisk s vínem Pálava, výběr z hroznů 2018.

Hezká Pálava v suchém provedení pocházející z mladé vinice valtické viniční trati Hintertály má jiskrnou slámově zlatavou barvu. Nos atakuje přirozeně intenzivní odrůdová vůně s vyváženým komplexem květin, medu, marcipánu, s převahou žlutého melounu, kompotovaných mandarinek a broskví. V chuti se objevuje opět pěkná intenzita i struktura, lehoučký zbytkový cukr je v pěkné harmonii s kyselinou, dozvuk působí povzbudivě a čerstvě. 

„Tato Pálava je prokvašená do sucha a zároveň z části zraje v barikovém sudu. Ačkoliv barik tvoří v celku jen malé procento, představuje zásadní dílek skládačky, který vše krásně doladí. Hrozny sbíráme na několikrát v různých stádiích vyzrálosti, takže na vinohradu jsme se dost zapotili, abychom naplnili přirozenou cestou náš záměr. Kupáž byla zakvašena vlastní kulturou kvasinek, několik měsíců pak víno zrálo v nerezové oceli na jemných kalech. Nakonec jsme zakomponovali i ten zmiňovaný střípek mozaiky vyzrálý ve dřevě,“ představuje naši volbu technolog vinařství Obelisk Filip Lutzký.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.