kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Premium Brno » PROPERITY: 25 let úspěchů ve světě developerských projektů

PROPERITY: 25 let úspěchů ve světě developerských projektů

Foto: Komplex Centropolis, Archiv Properity

Brněnská developerská společnost PROPERITY se letos raduje z významného milníku – 25 let od realizace svého prvního developerského projektu. Stejnou dobu si také drží stabilní pozici na trhu s nemovitostmi v Brně a okolí a s více než čtyřmi desítkami úspěšných projektů na kontě se řadí mezi přední hráče v oboru. Za dobu svého působení se stala nedílnou součástí Brna, přinášející nejen tisíce nových domovů, ale také architektonická díla, která tvoří charakter města.

Portfolio společnosti zahrnuje úspěšné projekty, jako je komplex Eden v Králově Poli, projekt Hippokrates v Masarykově čtvrti, rezidence Meandr či bytové domy v různých městských částech, ale svou developerskou aktivitou rovněž rozšířila Brno o nové ulice nebo satelitní městečka. Součástí širokého záběru aktivit je mimo jiné také energetika nebo provozování centra udržitelné a ekologické výstavby. Jedním z nejvýznačnějších úspěchů společnosti je pak výstavba výškové budovy AZ Tower. „AZ Tower se stal nezaměnitelnou dominantou Jižního centra a od svého dokončení stále drží titul nejvyšší budovy v České republice. Tento projekt si vysloužil nejen celorepublikové uznání, ale také celosvětové ocenění, když se v roce 2013 umístil na devátém místě v soutěži o nejlepší světové výškové stavby v Hamburku,“ popisuje generální manažer společnosti PROPERITY Tomáš Drozd.

Foto: Projekt Nad Arboretem, Archiv Properity

PROPERITY však i po úspěšném jubileu nadále pokračuje v tahu na branku a v současnosti intenzivně pracuje na pěti nových projektech, z nichž dva se stanou dalšími brněnskými dominantami. „V oblasti na pomezí Králova Pole a Černých Polí roste sedmnáctipodlažní rezidenční projekt Nad Arboretem, zatímco v centru města na Nových sadech vzniká polyfunkční komplex Centropolis. Společně s dalším záměrem, který se týká nájemního bydlení, se jedná o téměř 500 jednotek v aktuální výstavbě, dokončeny budou v první polovině roku 2025,“ přibližuje současné stavební realizace Drozd s tím, že provedení obou stěžejních projektů bylo spuštěna současně.

„Komplex Centropolis je moderní developerský projekt v samém srdci Brna, v ulici Nové sady. Nabízí prestižní bydlení s výhledem na katedrálu sv. Petra a Pavla, s dokonalou dostupností ke službám, pracovním příležitostem, kultuře a zábavě. Nabízí různorodé jednotky od 1+kk až po prostorné 4+kk s terasami v bezprostřední blízkosti historického jádra města. Centropolis je skvělé místo pro ty, kteří hledají moderní bydlení v centru města s veškerým komfortem a výhodami,“ popisuje novostavbu pod Petrovem Drozd.

„Oproti tomu projekt Nad Arboretem se nachází v těsném sousedství Botanické zahrady a Arboreta Mendelovy univerzity v Brně. Kombinuje tak luxusní bydlení s nádherným výhledem na celé Brno s blízkostí zeleně a přírody, avšak stále s výbornou dostupností veškeré občanské vybavenosti. Většina obytných jednotek je vybavena lodžiemi nebo balkony s panoramatickým výhledem. Projekt také nabízí garážová stání pro pohodlné parkování,“ doplňuje výhody druhého projektu Drozd.

Foto: Komplex Centropolis, Archiv Properity

Na své developerské projekty však v PROPERITY nepohlíží jen jako na budovy, ale i jako na příspěvek k rozvoji města a celé společnosti. „Když se podíváme na projekty jako Centropolis, vidíme více než jen vlastní podnikatelský záměr. Vidíme revitalizaci opuštěných oblastí, transformaci města a vytváření nových, inspirativních míst pro bydlení i podnikání. Vždy chceme realizovat takové projekty, v nichž si sami umíme bydlení či podnikání představit,“ vysvětluje filozofii společnosti Drozd. „U projektů rovněž klademe důraz na udržitelnost a implementujeme inovativní technologie, jako jsou tepelná čerpadla, energetické piloty nebo fotovoltaické panely, které zajišťují energetickou efektivitu a ohleduplnost k životnímu prostředí,“ upozorňuje Drozd také na ekologický závazek developera.

Přestože kolektiv společnosti PROPERITY je co do personálního počtu relativně úzký, ambice do následujících let zůstávají velké. „V následujících dvou letech chceme kromě zdárného dokončení stávajících projektů také spustit realizaci pěti nových. Celkově se bude jednat rovněž o objem dalších cca 500 jednotek, některé z nich mají plánované využití jako nájemní bydlení,“ přibližuje další plány Drozd. Z nedostatku poptávky o jednotky určené k bydlení i přes vysoký objem investic strach nemá. „I přes přechodné ochlazení realitního trhu spojené se zvýšením úrokových sazeb hypotečních úvěrů je reálný počet bytů v Brně stále nedostatečný. Poptávka od klientů disponujících hotovými penězi se totiž prakticky nezměnila. V následujícím roce očekáváme uklidnění trhu a opětovný nárůst poptávky i ze strany hypotečních klientů. Lidé totiž stále investují do vlastního bydlení raději než do nájemního,“ uzavírá Drozd stávající situaci i vyhlídky na další období.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky