Strategie

Rezidenční novinky: Rekordní zájem i neustálé zdražování

Rezidenční novinky: Rekordní zájem i neustálé zdražování
5.9.2020

Co nového se událo na poli rezidenčních nemovitostí?

Krize nikde. Nové byty zdražují

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci prvního pololetí meziročně vzrostly v průměru o 6,1 procenta na více než 108 000 korun za metr čtvereční. Tempo růstu cen podle společné studie developerů Trigema, Skanska a Central Group navzdory nepříznivé ekonomické situaci výrazně stouplo – v prvním čtvrtletí činilo jen 1,6 procenta. Počet prodaných bytů za prvních šest měsíců meziročně klesl jen o čtyři procenta na 2 400 bytových jednotek.

Penta má architekta pro Vysočany 

Připravovaný projekt Penta Real Estate u stanice metra Českomoravská v Praze – Vysočanech dostává konkrétní podobu. V červenci vybrala pětičlenná komise se zástupci města i investora vítěznou studii. Přeměny brownfieldu se ujme české architektonické studio ADNS. Pozemek o rozloze 7 000 metrů čtverečních mezi ulicemi Sokolovská, K Moravině a U Skládky koupila Penta letos na jaře. Za 1,3 miliardy korun tam plánuje postavit 250 bytů. Začít chce už v roce 2022.

Marvanová nevzdává družstevní byty

Plán podpory družstevního bydlení pomocí poskytnutí městských pozemků, který se kvůli odporu Pirátů a Prahy Sobě nepodařilo prosadit pražské radní Haně Marvanové, by mohl fungovat v městských částech. Marvanová chce spolupracovat s Prahou 8 a Prahou 11, které podle ní už projekty rozpracovaly. Odmítavý postoj partnerů k družstevnímu bydlení označila už dříve za porušení koaliční smlouvy. Primátor Zdeněk Hřib kritiku odmítl s odkazem na rizika záměru.

Horizon hlásí rekordy 

Developerská skupina Horizon zaznamenala v červnu historicky rekordní zájem o byty ze svého portfolia: Nové majitele jich našlo téměř pět desítek. Horizon zároveň spustil prodej závěrečné fáze Rezidence Modřanka, kde posledních 50 jednotek doplní dříve postavených 300 bytů.  Do prodeje pustil i další etapu čtvrti Zahálka vznikající v pražských Hodkovičkách. Má podobu dvou budov s 236 byty a pěti komerčními jednotkami.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.