kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Dům inspirovaný automobilovým designem

Dům inspirovaný automobilovým designem

dům
Foto: Arshia Architects
Losangelský rodinný dům na první pohled zaujme svým futuristickým vzhledem. Pro své výjimečné architektonické řešení i udržitelnost získal tento projekt, který nese v interiéru i českou stopu, celkem dvanáct prestižních ocenění.

Mezi Beverly Hills a Getty Muzeem se nachází čtvrť Bel Air s výhledem na Tichý oceán a divokou kopcovitou krajinu. A právě zde, na vrcholek jednoho z kopců, mezi klasické domy s tradičními střechami, vystavěli architekti z ateliéru Arshia Architects dům futuristického vzezření, který však proporčně zcela zapadá do sousedství. Domy v Kalifornii musí splňovat řadu podmínek, od přesně určené výšky, až po barvu fasády. A cílem architektů bylo nabídnout příklad toho, jaké objekty je možné v rámci těchto přísných stavebních předpisů navrhnout a vystavět.

Foto: Arshia Architects

Skrze rafinované průstřihy pronikne přirozené denní světlo do celého interiéru.

Inspiraci pro návrh stavby architekti našli v automobilovém designu, a to nejen v atraktivních křivkách napříč celou stavbou. Dům využívá dělené konstrukce, která sleduje typografii kopce a s využitím mezipater propojuje obě hlavní podlaží, přičemž průstřihy ve střeše a mezi jednotlivými patry propouští přirozené denní světlo do všech koutů. V celém objektu se hlavní inspirace odráží i ve smyslu minimalismu a účelné jednoduchosti – veškeré technologické prvky v interiéru jsou po vzoru luxusních aut zcela záměrně nenápadné a skryté, tak, aby svou absencí umocňovaly vjemový zážitek z architektonicky dokonalého prostoru.

Foto: Arshia Architects

Systém Magnetic s madlem YES! od českého výrobce M&T

A do tohoto konceptu zapadá i použité dveřní kování. Právě to na stavbu dodávala česká rodinná manufaktura M&T. „Madlo YES! nás zaujalo především svou estetickou působivostí a kvalitou. Splnilo však víc než jen zajímavý vzhled. Líbilo se nám zejména proto, že popírá zavedenou charakteristiku dveřní kliky,“ říká Arshia Mahmoodi z architektonické kanceláře Arshia Architects a pokračuje: „Má skvěle skrytý design, až diskrétní. Navíc představuje příběh se svým skrytým zámkem, který jsme chtěli rozklíčovat.“

Roman Ulich, hlavní designér M&T popisuje: „Naší dlouhodobou vizí bylo navrhnout komfortní tiché ovládání dveří, bez použití klik a zámků, a toho jsme docílili právě s bezkontaktním magnetickým systémem Magnetic. Ten společně s madlem YES! splňuje ty nejvyšší nároky na životnost – nepotřebují žádné pozdější servisní zásahy.“ Zvolené dveřní kování tak navíc dokonale splňuje představy architektů ohledně udržitelnosti stavby, na kterou dbali nejen z pohledu nároků na ekologické budovy a úspory energie, ale také z hlediska použitých materiálů a produktů.

Výjimečnost stavby potvrzuje dvanáct získaných prestižních architektonických ocenění.

  • Místo stavby: Los Angeles, Kalifornie
  • Rok realizace: 2022
  • Autoři: Arshia Architects, www.arshia.net

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky