kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Česká móda v boji proti epidemii

Česká móda v boji proti epidemii

Po aktuální krizové vlně spojené s koronavirem už si asi nikdo nedovolí označit českou módu za povrchní. Řada jejích představitelů totiž přerušila veškeré tvůrčí práce a 100 % kapacit napřela na výrobu roušek pro potřebné. Na vlastní náklady.

Všeobecná vlna solidarity a aktivního přístupu k řešení akutního nedostatku ochranných roušek se kromě řady dalších odvětví zvedla také v českém módním byznysu. Ze zbytků látek šije a zdarma dodává potřebným ústenky třeba Alžběta Straussová, majitelka značky Oneday nebo Petra Balvínová z Tiqe. Návrhářky i jejich švadleny přešly od tvorby nových kolekcí k tvorbě pro ochranu ohrožených v prvních liniích, jako jsou prodavači v potravinářství a další aktuálně rizikové profese. Sama Balvínová přitom patří kvůli imunitnímu deficitu do rizikové skupiny. „Našily jsme (roušky, pozn.red.) pro prodavače v okolí, pár restaurací, domovy důchodců, a hlavně pro jednotlivé rodiny,“ vypočítávala v pondělí na svém Instagramu Balvínová s následnou omluvou, že kapacity Tiqe poptávku zdaleka nedokážou uspokojit. K iniciativě se v úterý připojila i značka Pietro Filipi. 

Bangladéšské řešení od Hausenblase

Kapacity malých módních ateliérů pochopitelně nemohou stačit na plošné řešení protiepidemické ochrany. Nabídka ze strany Martina Hausenblase by ovšem mohla. Tento ústecký filantrop a především investor a podnikatel spoluvlastnící textilku Adler by se do ‚projektu roušky’ rád zapojil ve velkém. Vládě již minulý týden nabídl výrobní kapacity své bangladéšské továrny s dvěma tisíci pracovníky bez nároku na zisk. „Výrobní kapacita na naší straně je až dva miliony roušek denně. Nyní pracujeme na dostatečné dodávce vhodného vstupního materiálu. Střih a technická dokumentace jsou dokončeny,“ uvedl Hausenblas v neděli na svém facebookovém účtu. V dalších prohlášeních vyzval také ostatní velké firmy, aby se zapojily do procesu pomoci.

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky