kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Komerční nemovitosti: Estonský start-up má kanceláře od studia Perspektiv

Komerční nemovitosti: Estonský start-up má kanceláře od studia Perspektiv

Zdroj/foto: Pixabay
Jaké jsou novinky v oblasti komerčních nemovitostí? Estonský start-up má kanceláře od studia Perspektiv a lidé dohánějí nákupy.

Lidé dohánějí nákupy

Obchodní centra se po květnovém otevření dostala z nejhoršího a díky návratu nakupujících měla dokonce mírně vyšší tržby než v roce 2019. O to se nicméně zasloužilo především dohánění zameškaných nákupů během lockdownů. Kvůli opatrnosti návštěvnost stále zaostává za předcovidovou úrovní, nakupující ale v průměru utrácejí více. Podle poradenské společnosti Cushman&Wakefield hraje roli i to, že lidé méně cestují do zahraničí, a své peníze tak nechávají v pokladnách domácích obchodníků.

Prázdné hotely táhnou investory

Marné čekání na návrat turistů i v prvním pololetí roku 2021 tvrdě poškozovalo ubytovací byznys. Obsazenost pražských hotelů dosahovala v průměru jen jedné desetiny, nejlepší měsíc byl červen s osmnácti procenty. Údaje za léto zatím nejsou známé. Na základě zkušenosti z loňska ale poradenská společnost Cushman&Wakefield odhaduje, že se hoteliéři díky uvolnění restrikcí alespoň částečně zahojí. V brzké oživení hotelového byznysu věří investoři, kteří možnosti akvizic v Praze bedlivě sledují.

Zdroj/foto: Pixabay

Pozemky zdražily nejvíc za desetiletí

Chybějící aktuální územní plány v mnoha městech včetně Prahy a Brna a výsledně nedostatek stavebních pozemků vedou letos k rekordním růstům cen stavebních parcel. Podle výpočtů Hypoteční banky pozemky v letošním druhém čtvrtletí meziročně zdražily o 18,7 procenta. V kombinaci s prudce zdražujícími materiály jde o nepříjemný mix, který se podle analytiků projeví ve vyšších nákladech a zrychlení růstu cen rezidenčních i komerčních nemovitostí.

Art deco v centru Prahy

Slovanský dům v centru Prahy, v ulici Na příkopě, je jádrem multifunkčního komplexu. Budova klasicistního paláce, který býval označován jako palác Vernierovský, nese název Slovanský dům a je z roku 1945, od roku 1964 je pak Slovanský dům kulturní památkou. Revitalizovaná neobarokní zahrada láká chladivým stínem staletých platanů. Najdete tu stylové restaurace, luxusní butiky a služby, kanceláře, kino a přímo v zahradě uhrančivou sochu Federica Díaze. Málokdo však ví, že se zde nachází zrekonstruované prostory Empire Hall ve stylu art deca.

Zdroj/foto: Pixabay

Estonský strat-up má kanceláře od studia Perspektiv

Firmu Pipedrive, jejíž byznys stojí na vývoji CRM softwarů, definuje otevřenost, transparentnost a volnomyšlenkářství. Právě tyto aspekty se mimojiné promítly do nového pojetí pražské pobočky estonského start-upu, za jejímž návrhem stojí ateliér Perspektiv.  Nápaditost spjatá s rafinovanou hravostí strukturovaných materiálů a barev vytváří  pro zaměstnance jedinečné místo, kde se mají primárně cítit dobře.

Zdroj/foto: Pixabay

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky