kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Komerční novinky: Bořislavka na prodej či modernizovaný Metropolitan

Komerční novinky: Bořislavka na prodej či modernizovaný Metropolitan

Zdroj/foto: Pixabay
Co nového se odehrálo na poli komerčních nemovitostí?

Lighthouse Towers změnily majitele

Kancelářské budovy Lighthouse Towers v pražských Holešovicích mají nového vlastníka. Od německé investiční společnosti Deka Immobilien je koupila firma Star Capital Investments. Cenu transakce, která se uskutečnila koncem loňského roku, ani jedna ze společností neuvedla. Komplex Lighthouse stojí u Libeňského mostu a zahrnuje dvě samostatné budovy. Jde o devatenáctipatrovou věž A s pronajímatelnou plochou kolem 21 tisíc metrů a čtyřpodlažní budovu B s pronajímatelnou plochou 6 500 metrů čtverečních. CPI nakupovala v Holešovicích Zdroj/foto: Pixabay 

Realitní skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka koupila v Praze za víc než 725 milionů korun hektarový pozemek u stanice metra Nádraží Holešovice. Pozemek se nachází vedle severního vestibulu stanice metra C Nádraží Holešovice a podle územní studie IPR pro oblast Bubny-Zátory je určen k výstavbě kanceláří nebo obchodních prostor. V jižní a střední části rozvojového území Bubny-Zátory vlastní CPI dalších víc než dvě stě tisíc metrů čtverečních. Pražské Bubny spolu s brněnským areálem Nová Zbrojovka mají být hlavními oblastmi developmentu CPI.

Zdroj/foto: Pixabay 

KKCG chce prodat Bořislavku

Skupina KKCG chystá prodej vznikajícího kancelářského a obchodního centra Bořislavka v Praze. Požadovanou cenu za transakci společnost neuvedla, jen samotná investice developera KKCG Real Estate má přesáhnout tři miliardy korun. Firma očekává mezi kupci velký zájem. Centrum Bořislavka bude stát nad stejnojmennou stanicí metra u Evropské třídy v Praze 6, dokončeno má být v první polovině roku 2021. Po finalizaci nabídne 24 tisíc metrů kanceláří a 8,6 tisíce metrů obchodních ploch.

Zdroj/foto: Pixabay 

Cresco modernizuje Metropolitan

Největší slovenský rezidenční developer Cresco Real Estate začal v Praze obnovovat další, v pořadí již druhou administrativní budovu. Po bývalé centrále výrobce svítidel Tesla v Holešovicích se ve stejné lokalitě zaměřil na Metropolitan. V budově se sedmi podlažími s pronajímatelnou plochou čtyř a půl tisíce metrů je aktuálně pronajatých přes 80 procent kanceláří. Cílem modernizace, která proběhne v několika fázích za provozu, je kromě dispozičních změn a energetických úspor zejména zkvalitnění pracovního prostředí.

Zdroj/foto: Pixabay 

Trei staví šestý Vendo Park

Německá developerská společnost Trei Real Estate staví v České republice již šestý retail park pod značkou Vendo Park. Nový přírůstek do portfolia se nachází v Mnichově Hradišti, asi hodinu jízdy severovýchodně od Prahy. Celkové investiční náklady činí 2,6 milionu eur, tedy přes 65 milionů korun, a dokončení je naplánováno na druhé čtvrtletí roku 2020. Společnost plánuje, že si objekt dlouhodobě ponechá. Již od počátku výstavby v srpnu loňského roku je Vendo Park plně pronajat. 

Zdroj/foto: Pixabay 

Prologis staví další budovu v Úžicích

Společnost Prologis rozšiřuje svůj nyní plně obsazený Prologis Park Prague-Úžice u Mělníka. Novou halu s rozlohou 21 tisíc metrů staví spekulativně, tedy bez předem dohodnutého nájemce, a dokončit ji plánuje do poloviny příštího roku. V pořadí čtvrtá budova v parku má disponovat flexibilnímu prostory pro všechny typy podnikání, minimální velikost pronajímatelné plochy budou čtyři a půl tisíce metrů čtverečních. V budoucnu bude navíc možnost budovu rozšířit o dalších 42 tisíc metrů.

Natland koupil AZ Tower

Brněnský mrakodrap AZ Tower má nového majitele. Nejvyšší budovu v Česku koupila investiční skupina Natland od společnosti Couf Trade advokáta Jana Pavelky. Hodnota obchodu nebyla zveřejněna. Mrakodrap v poslední době změnil vlastníka několikrát. Nový majitel 111 metrů vysoké budovy plánuje její renovaci, která má zvýšit úroveň služeb. Podle managementu Natlandu je to nutný předpoklad pro zlepšení ekonomické výkonnosti objektu, který zaostává za svým potenciálem. 

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky