kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Nechcete hypotéku? Jaké jiné možnosti přicházejí do úvahy?

Nechcete hypotéku? Jaké jiné možnosti přicházejí do úvahy?

Zdroj/foto: Pixabay
Pokud si kupujete nový byt či dům, možnosti financování jsou zdánlivě omezené – nejčastější cestou je klasický hypoteční úvěr. Pokud ale na hypotéku nedosáhnete, nebo ji z nějakého důvodu nechcete, řešení existuje.

Máte peníze v investicích?

Pokud máte částku naspořenou nebo uloženou například v cenných papírech, její převod do koupě nemovitosti může být výhodný. Ceny nemovitostí totiž již mnoho let v řadě nebývale rostou. Zatímco dříve se nemovitosti zhodnocovaly v jednotkách procent za rok, v současné době je roční růst ceny v procentech pravidelně dvouciferný. Prodat akcie a kryptoměny výměnou za nákup bytu tak nemusí být nevýhodné. Pokud máte vlastní prostředky, máte navíc ideální pozici pro vyjednávání o ceně.

Využijte stavebního spoření

Pokud nedosáhnete na hypoteční úvěr, jednou z cest k novému domu je financování bydlení pomocí stavebního spoření. Pokud si na účet stavebního spoření odložíte alespoň 20 000 Kč za rok, dostanete k něm státní příspěvek 2000 Kč. Z tohoto produktu lze následně čerpat tzv. úvěr ze stavebního spoření, který vám banka může za výhodných podmínek poskytnout. Jedná se o produkt příbuzný hypotečnímu úvěru, který je díky popularitě stavebního spoření v tuzemsku často využíván.

Předhypoteční úvěr

Předhypoteční úvěr lze vyřídit například ve chvíli, kdy nemáte nemovitost, kterou může banka zastavit. Může jít například o družstevní bydlení či stavbu domu apod. Než budete mít možnost nemovitost zastavit, budete splácet úvěr s vyšší úrokovou sazbou. Ve chvíli, kdy budete mít nemovitost k zástavě, změní se úvěr v klasickou hypotéku se standardní úrokovou sazbou.

Státní podpora

Česká republika nabízí v rámci pomoci mladým rodinám s bytovou situací dostupné úvěry ve výši až 2 miliony v případě bytu a 2,4 milionu Kč v případě domu. Úvěr může být zajímavou alternativou pro jedince, kteří na hypoteční úvěr nedosáhnou.

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky