kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Regionální novinky: Pravidla pro developery v Jihlavě či bazén v Thermalu

Regionální novinky: Pravidla pro developery v Jihlavě či bazén v Thermalu

Zdroj/foto: Pixabay
Zájem o chalupy, popularita diskontů i nová pravidla. Co nového se odehrálo v regionech?

Jihlava má pravidla pro developery

Zásady pro spolupráci s investory schválilo na sklonku roku zastupitelstvo Jihlavy. Dokument, který město začne používat od ledna, podrobně upravuje jednání města s developery v rámci příprav stavebních projektů. Závazná pravidla, jež by měla pomoct se zrychlením výstavby a motivovat rozvoj udržitelného stavitelství, dosud má jen několik menších měst nebo pražských městských částí. V praxi bude vše probíhat tak, že město už v rámci předprojektové přípravy zkoordinuje své orgány a vydá k investorovu záměru souhrnné vyjádření, které popíše, za jakých podmínek je možné projekt uskutečnit. V zásadách je stanovena i výše investičního příspěvku, kterým developer podpoří vybudování veřejné infrastruktury v lokalitě.

Oprava Thermalu pokračuje bazénem

V hotelu Thermal začala obnova hotelového bazénu a tím pokračuje celková rekonstrukce lázeňského objektu. Hotel je v současné době uzavřený a zůstane zřejmě až do května příštího roku. Prozatím byly dokončeny práce na modernizaci technologií v celém komplexu, na začátku roku má začít také oprava pláště hotelové věže. Celková rekonstrukce by měla vyjít na zhruba 580 milionů korun.

Zdroj/foto: Se souhlasem Thermalu

Diskonty jsou v kurzu

Menší retailové parky na okraji okresních měst se dostávají do hledáčku stále většího počtu realitních investičních fondů. Například fond ZDR Investment v posledním kvartálu 2020 nakoupil celkem šest podobných parků ve střední Evropě za více než miliardu korun – jeden z nich se nachází v Litoměřících. Ve skupování zajímavých retailových parků pokračuje i brněnská skupina DRFG. Prostřednictvím svého nemovitostního fondu Czech Fund v prosinci pořídila dalších sedm nemovitostí. Jedná se o retail park v plzeňské obchodní zóně a portfolio šesti regionálních prodejen s dominantním podílem prodejců potravin Billa a Penny Market.

Trend poptávky po chatách a chalupách roste

Čas, který v loňském roce Češi díky práci mimo kancelář strávili i mimo své domovy, byl rekordní. Do realitního segmentu se zavedl pojem druhý domov, který souvisí se stále rostoucí poptávkou po komfortních chatách a chalupách v dosahu regionálních měst. Úměrně k tomu roste i zájem o investice právě do nového bydlení, které by bylo možné pro tento účel využívat. Samostatnou kategorii pak začínají v Česku tvořit tak zvané ekochaty. Tedy stavení po rekonstrukci bez napojení na sítě, které tento nedostatek kompenzují soběstačností – solárními panely nebo sběrem dešťovky.

Zdroj/foto: Pixabay

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky