kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Rezidenční nemovitosti: YIT prodává Tornio

Rezidenční nemovitosti: YIT prodává Tornio

domy
Foto: YIT
Jaké novinky se udály v oblasti rezidenčních nemovitostí?

YIT prodává Tornio

Druhou etapu areálu Lappi Hloubětín začala developerská společnost YIT stavět už loni na začátku roku, letos v únoru byty z domu Tornio dává do prodeje. Celkem bude v solitérní budově se třinácti nadzemními podlažími k dispozici 79 jednotek o velikosti od 30 do 123 metrů čtverečních. Dokončení této etapy rozsáhlého projektu nedaleko stanice metra Kolbenova plánuje developer na první čtvrtletí příštího roku.

Skanska nakupovala v Satalicích

Brownfield o rozloze téměř 19 tisíc metrů čtverečních koupila v únoru developerská společnost Skanska Residential v pražské městské části Satalice. Firma chce v bývalém areálu podniku České dřevařské závody Praha postavit projekt dostupného bydlení s názvem Livo Homes. Na rozdíl od konvenčních zděných staveb tu chce jít cestou prefabrikace a modulární výstavby. Projekt bude rozdělen do dvou etap a aktuálně se počítá s nejbližším možným zahájením výstavby v roce 2026.

Prodejům vládla Praha 9

Loňský rok byl pro pražské developery podprůměrný: prodalo se jen 3100 jednotek, což je méně než polovina bytů prodaných v roce 2021. Z analýzy společností Central Group, Trigema a Skanska vyplývá, že nejvíc – více než čtvrtinou – k celoročnímu výsledku přispěla výstavba v deváté pražské městské části s 695 prodanými byty. Druhé největší prodeje vykázala Praha 5 (648 bytů), třetí místo obsadila Praha 4 (505
bytů). Všechny tři městské části zažívají v posledních letech největší výstavbu díky uvolnění mnoha tamějších brownfieldů.

Povolování bytů v Praze zpomalilo

Loňský rok přinesl špatnou zprávu pro bytovou výstavbu. Po slušném roce 2021 se schvalování nových projektů na pražských stavebních úřadech výrazně přibrzdilo. Za celý loňský rok se podle údajů Českého statistického úřadu v hlavním městě povolilo jen 4569 nových bytů, což znamená meziroční propad o 43 procent. Pro zlepšení dostupnosti bydlení v Praze je podle studie IPR a ČVUT přitom potřeba ročně povolovat a stavět minimálně 10 tisíc bytů.

graf
Foto: Estate

Autor: Jan Němec

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky