kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Byznys & Reality » Rezidenční novinky: Zelená pro Modřanský cukrovar, rána pro Airbnb a Booking

Rezidenční novinky: Zelená pro Modřanský cukrovar, rána pro Airbnb a Booking

Zdroj/foto: Skanska
Co nového se děje v oblasti rezidenčních nemovitostí?

Smíchov City má další razítko

Úřady daly v srpnu další důležité razítko projektu nové čtvrti Smíchov City, kterou v Praze 5 staví developerská společnost Sekyra Group. Rezidenční část firma začala stavět už loni, nyní získala také územní rozhodnutí k jižní části. Tu budou tvořit především kancelářské budovy, mimo jiné také nová centrála České spořitelny. Celkem vznikne mezi Smíchovským nádraží a ulicí Na Knížecí na 400 tisíc metrů bytových a komerčních prostor.

Zdroj/foto: Skanska

Rána pro Airbnb a Booking

Byznys s krátkodobými pronájmy dostal v srpnu nepříjemnou zprávu z Městského soudu v Praze. Ten rozhodl, že několikadenní nájmy přes služby jako Airbnb nebo Booking.com nejsou ve skutečnosti nájmy, ale poskytování ubytovacích služeb. Největší dopady bude mít verdikt na majitele většího množství bytů, a to například kvůli platbám DPH. Podle soudu je evidentní, že například tisíce bytů v centru Prahy neslouží k bydlení, ale jako ubytovací služba.

Zdroj/foto: Skanska

Developery brzdí nedostatek materiálu

Konec letošního léta se u mnoha developerů nesl v duchu opatrného vyčkávání. Přestože se jejich nabídka v katalozích kvůli rekordnímu zájmu o rezidenční nemovitosti neustále ztenčuje, v létě kvůli ochromení trhu se stavebními materiály vyčkávali se zahájením nových projektů. Zdražování dřeva, oceli nebo polystyrenu se letos počítá ve stovkách procent, problém je navíc se zdržením dodávek. Kromě tlaku na marže pokročilých projektů velká nejistota ohledně cen vstupů nutí developery otevřít rozpočty těch plánovaných.

Zelená pro Modřanský cukrovar

Nová rezidenční čtvrť s unikátním bydlením, prostorným náměstím a dalšími důležitými funkcemi postupně nahradí starý nevyužívaný brownfield po bývalém Modřanském cukrovaru při ulici Komořanská. V lokalitě vznikne více než 700 nových domovů dle architektonického návrhu z renomovaného studia Chybik+Kristof Architects & Urban Designers. Projekt společnosti Skanska, jenž se vyznačuje svým vyhraněným ekologickým přístupem, je jedinečný také množstvím použitých zelených řešení, ty se objevují jak ve veřejném prostoru, tak i uvnitř či na střechách samotných domů.

Zdroj/foto: Skanska

Autor: Roman Zvarič

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky