kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » V srdci Prahy vznikla advokátní kancelář jako oáza designu a umění

V srdci Prahy vznikla advokátní kancelář jako oáza designu a umění

V srdci Prahy vznikla advokátní kancelář jako oáza designu a umění
Zdroj/foto: Se souhlasem Herrmann & Coufal
V úzkých uličkách nedaleko Národní třídy se v pasáží Platýz nachází secesní budova, která je uvnitř plná designové a umělecké tvorby. Advokátní kancelář by v ní čekal málokdo, její majitelé se však rozhodli ukázat, že moderní design může pronikat i do tak specifického prostředí, jako je to právnické. Využili přitom pomoci mladých a nadějných designérů a umělců.

Už při vstupu do interiéru kanceláře na člověka dýchne moderní, avšak nadčasový design, jenž si dokáže pohrát i se světlem. Dojem z prostředí je navíc umocněn kontrastem výhledu na historický kostel sv. Martina ve zdi. Kancelář se nachází přímo v centru metropole, v paláci Platýz na Národní třídě. Podle zadavatelů zakázky byl výběr místa jasnou volbu. „Na prostor naší kanceláře jsme přišli náhodou a na prohlídce jsme jej ihned rezervovali. Genius loci místa je nepopsatelný, a to hlavně v atmosféře nočního pouličního osvětlení,“ vysvětlili. Změna sídla nebylo pro advokátní kancelář ani tak otázkou lokace, jako spíš okolního prostředí. Předcházející kancelář nabízela vše potřebné a dostupné, majitelé ale hledali místo s osobností, s duší. „Stěhovali jsme se sem z kvalitního, plně funkčního, ale neosobního office centra, které bylo prosyceno energií možná až příliš. Starodávná budova paláce Platýz poskytuje klid a ticho před živou Národní třídou a celý komplex působí jako ostrůvek klidu v centu rušné Prahy. Do tohoto konceptu jsme ladili i naši kancelář,“ dodali.

Podle představ dua Herrmann & Coufal

Mezi dlouhodobé klienty advokátní kanceláře patří i festival Czech Design Week, a právě na doporučení jeho pořadatelů zadali právníci práce na interiéru mladému duu Herrmann & Coufal z Prahy. Pánové, oba původem z Brna, už během několika let dokázali nasbírat řadu titulů včetně mezinárodního ocenění Red Dot Award 2016. Mirek a Karolina vidí jejich silnou stránku i v tom, že jsou ochotní naslouchat potřebám klienta. Dvojice designérů navíc mohla vidět navrhované prostory jinýma očima, než advokáti či právníci a dokázala tak prostředí víc přiblížit vkusu klientů a návštěvníků kanceláře. Oba advokáti přiznávají, že jejich zaměření na moderní a progresivní design může pramenit i z jejich nízkého věkového průměru. „Je nám 63 let, ale dohromady,“ zažertovali. Nízký věk se výrazně projevuje i v hravém duchu umocněném dekorativními prvky kanceláře. S jejich výběrem pomohl další dlouhodobý klient, ředitel Czech Design Weeku Lukáš Pipek. Ten podle advokátů přišel s doporučeními na mnoho začínajících designérů a umělců. 

Česká vize

Interiér tak zdobí například pestrobarevné skleněné vázy Dominiky Petrtýlové či moderně laděný gramofon rodinné firmy 440 Audio. Dominantu jednotlivých pracoven, ale i reprezentativních prostor kanceláře, pak tvoří díla nadějného umělce Matyáše Maláče. Ten patří k nejmladší generaci současných malířů a postupně se etabluje na pražské umělecké scéně. Jeho styl je silně ovlivněn městskou graffiti scénou a majitelé advokátní kanceláře si jeho tvorbu zamilovali natolik, že se rozhodli od Maláče odkoupit celu sérii obrazů. „Chtěli jsme, aby naši klienti mohli i po krátkou dobu čekání na své spolupracovníky   nebo   protistrany   mít   potěšení   z netradičního umění, které v nich podpoří představivost a kreativitu tolik potřebnou pro naši práci,“ dodali advokáti. Kromě příjemného, avšak moderního prostředí kanceláře, která se přitom nachází v historickém centru.

Autor: Filip Turecký

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky