kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Estate Lifestyle » Czech Design Week v Kongresovém centru Praha

Czech Design Week v Kongresovém centru Praha

Czech Design Week v Kongresovém centru Praha
Foto: Pixabay
V pořadí již 5. ročník Czech Design Week proběhne v termínu od 28. listopadu do 2. prosince v prostorách Kongresového centra Praha. Přehlídka designu představí na stovku českých a zahraničních autorů.

Další ročník Czech Design Week svým návštěvníkům nabídne to nejlepší z českého skla, porcelánu, šperků, interiérového designu, design studií, dětského interiéru, originálních hraček, dále pak grafický design, umění, či průmyslový design. Další autorská díla designérů budou k vidění ve více než dvaceti partnerských Design Store obchodech v centru Prahy. „Prostory Kongresového centra jsme si vybrali i kvůli historickému významu samotné budovy. Česko si připomíná 100 let od založení první republiky a málokdo například ví, že právě zde probíhala v roce 1989 intenzivní jednání o uspořádání první svobodné československé vlády, republiky a také o podobě prvních svobodných voleb po listopadu 1989,“ zmínil k výběru budovy ředitel festivalu Lukáš Pipek.

Duše místa

Kongresové centrum Praha ukrývá nejen prostory pro výstavy, kongresy či konference, ale i nespočet uměleckých originálních děl, která mají v dnešní době nevyčíslitelnou hodnotu. Bohatě jsou zastoupena především díla textilní a sklářská, dále pak práce z kovu a volná díla malířská i sochařská. Velký důraz byl kladen také na design a provedení řemeslných a užitkových prvků. Kongresové centrum Praha zdobí skvosty od sklářů Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové, Žena s holubicí malíře Cyrila Boudy, práce akademického sochaře Františka Víznera nebo sklářského výtvarníka Františka Procházky. 

Změna směru

Zásadní proměna festivalu probíhá také formou prezentace. „Od opuštěných domů se designéři nyní přesunou k paneláži v otevřeném prostoru,“ dodává ředitel festivalu. Kromě českých designerů podpoří Czech Design Week i zahraniční autory. Tento rok pořadatelé navázali spolupráci s producenty Milan Design Week a Praze tak představí několik zajímavých expozic. „Jsme nadšení ze spolupráce, kterou jsme vybudovali s Czech Design Week. Věříme, že se jedná o skvělou příležitost zviditelnit naše designéry. Představit je v jiném kontextu, mimo Itálii, je skvělou šancí pro jejich zviditelnění a pro šíření designu a designové tvorby,“ sdělil Enzo Carbone, CEO Prodes Italia a communication manager Lambrate Design District. Další doprovodnou akcí festivalu bude Design fórum, konference, která se uskuteční 30. listopadu a proběhne ve spolupráci s neziskovou a vzdělávací organizací Design Disco.

Věra 68

Festival také společně s mexickými partnery z Mexico Design Week podpoří výstavu věnovanou připomínce turbulentního roku 1968 a odkazu, který nejen během tohoto roku v Československu i v Mexiku zanechala jedna z největších sportovkyň Věra Čáslavská. Výstavu s názvem Věra 68, která v rámci Mexico Design Week od 26. října začne v Múseo de las Culturas v Mexico City, vznikla ve spolupráci Velvyslanectví České republiky v Mexiku a Nadace Věry Čáslavské.

Více na www.czechdesignweek.cz

Galerie

Autor: Milan Novější

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky