kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Lifestyle » Premium Ski » Lyžařské destinace pro rok 2022: Gruzie, Řecko i Island

Lyžařské destinace pro rok 2022: Gruzie, Řecko i Island

hory
Foto: Getty Images
Zapomeňte v letošním roce na známá klasická lyžařská střediska a vyzkoušejte něco nového. Co takhle lyžovačka s řeckými bohy, sjezd do moře nebo uprostřed nákupáku?

Gruzie

Většina evropských lyžařů to patrně netuší, ale v Gruzii se nachází hned několik populárních resortů. Zdejší nadšenci si pochvalují zejména skvělé sněhové podmínky pro lyže i snowboard, dlouhé sjezdovky a dechberoucí panoramata. Resort Gudauri v severní části země se nachází na jižní plošině pohoří Velkého Kavkazu a návštěvníkům nabízí přes 55 kilometrů sjezdovek ve výšce až 3 000 metrů nad mořem. Kromě sněhových parků pro rodiny s dětmi je ale zdejší středisko proslulé mezi milovníky freeridu a heliski lyžování, které zde zažívá díky optimálním podmínkám v divoké přírodě a současně nízkému riziku lavin opravdový rozmach.

Island

Země vulkánů, také přezdívána jako měsíční krajina, tedy Island, není v našich končinách tradičně spojována se sněhovým šílenstvím, pro lyžaře i snowboardisty však nabízí nejen skvělé podmínky, ale také neuvěřitelné přírodní výjevy, které jinde nenajdete. Poloostrov Tröllaskagi je proslulý fantastickými sjezdovkami s útesy a je neoficiálním centrem všech zimních sportů na Islandu. I tady to milují heliski lyžaři a fanoušci extrémních sjezdů. Kde jinde můžete klesnout z 1200 metrů k hladině oceánu? Pro milovníky cross-country lyžování je jako stvořená oblast Bláfjöll, kde lze projet až 33 kilometrů dlouhou trasu.

Foto: Getty Images

Řecko

Jako letní prázdninovou destinaci netřeba Řecko představovat. Že se tu i lyžuje, a to intenzivně, však mnohého překvapí. Hornatý terén Řecka je nicméně pro zimní radovánky jako stvořený, například město Arachova a okolní pohoří Parnasos jsou pro lyžaře lákadlem už přes třicet let. Sezóna tu startuje v prosinci a končí až v dubnu. A pokud chcete spojit zimní sporty s kulturním vyžitím a objevovat současně klenoty antického Řecka, máte jedinečnou možnost právě tady. Kousek odtud, v Delfách, se nachází chrám Apollóna či Archeologické muzeum plné starověkých pokladů.

Foto: Getty Images

Skotsko

Ačkoliv Skotsko není vyloženě proslulé velehorami, od ledna do dubna nabízí množství zimních sportů. Vyplatí se sem letět dokonce i jen na víkend, během tohoto období sem totiž můžete sehnat velmi levné letenky. Jedním z nejznámějších center je Cairngorm s 32 kilometry sjezdovek pro všechny úrovně zdatnosti. Kromě lyžování a snowboardingu si návštěvníci mohou užít i návštěvu blízkého města Inverness na řece Ness u legendárního jezera Loch Ness.

Foto: Getty Images

Spojené arabské emiráty

Jestli je něco nemožné, tak to rozhodně nenajdete v Dubaji. Týká se to i sněhu uprostřed pouště. Tedy lépe řečeno, uprostřed Mall of Emirates, nákupního centra v Dubaji, kde najdete ve výšce od 15 do 100 metrů kilometr a půl sjezdovek a tři vleky, sedačkovou lanovku či zipline. A protože jsme v Dubaji, můžete tu potkat dokonce i tučňáky.

Foto: Getty Images

Cestování podle horoskopu

Ačkoliv mezi cestovateli, bez ohledu na znamení, většinou vládne shoda ohledně nejoblíbenějších destinací, typicky Paříž, Barcelona, Istanbul, Vídeň, Milán nebo Athény, existují i zajímavé odchylky. Například pro Panny a Váhy je jedničkou New York. Cesty do Asie zase preferují spíše Vodnáři a Ryby, co do oblíbenosti u nich vítězí na celé čáře Bangkok. Vodnáři touží objevovat nová místa, poznávat místní kultury, zatímco Rybám, které mají sklony k melancholii, stačí dlouhé zádumčivé chvíle v blízkosti vod oceánů. Naopak dobrodružství a akce jsou jako stvoření pro Střelce, jejich oblíbeným cílem je proto Mexiko.

Kam se nejvíc cestovalo v roce 2021

I když byl i minulý rok poznamenán pandemií coronaviru, konečně se začalo více cestovat. Mezi nejvíc vytížené destinace pro České cestovatele patřila Barcelona, Palma de Mallorca, Malaga, Lisabon a Kyjev. Globálně to byla Moskva, Miami, Los Angeles, Cancún a Las Vegas.

Autor: Redakce

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky