Lifestyle

Travel tips: Podvodní muzeum v Miami nebo Ritz-Carlton na Maledivách

Travel tips: Podvodní muzeum v Miami nebo Ritz-Carlton na Maledivách
23.2.2021

Přemýšlíte, na jakou další cestu se za co nejpříznivějších podmínek vydat? Dokonalého soukromí se dočkáte v novém resortu na Maledivách a pro dobrodružné povahy se nyní staví podvodní muzeum v Miami.

Muzeum v oceánu

Do Miami se každoročně sjíždí celý svět na Art Basel – a od letošního roku přibude další kulturní důvod. Rozlehlý podvodní park ReefLine ukryje pod hladinou avantgardní sochy a betonový korálový útes, který si užijete formou potápění s vyznačenými trasami. I přes to, že zhruba jedenáctikilometrový park může působit invazivně, opak je pravda. Idea vznikla právě na podporu a ochranu podmořského života. Za zrodem kulturní myšlenky stojí Ximena Caminos, která si na pomoc povolala mořské biology, vědce i architekty. Jedinečný design pak navrhl Shohei Shigematsu z architektonického studia OMA.

Ekologické Maledivy

Populární hotelový řetězec Ritz-Carlton otevřel nový resort na Maledivách. Severní atol Malé na dechberoucích Fari Islands se stal domovem inovovaného vilového komplexu stojícího přímo na vodě, s dostupností motorovou lodí nebo hydroplánem. Tyrkysové laguny a bělostný písek jsou samozřejmostí, stejně jako ohled na okolní prostředí. Kerry Hill Architects brali v úvahu křehký ekosystém, použili proto udržitelné a přírodní materiály a solární panely. Resort nabízí sedm restaurací, SPA i programy pro děti.

Plující hotel

Extravagantní Dubaj se dočká nového projektu v žádané rezidenční čtvrti Dubai Marina, která bude trvale poskytovat útočiště mořskému hotelu Sea Palace Floating Resort. Centrální pětihvězdičkový hotel obklopuje šest plujících domů, jež překvapí stylovou minimalistickou architekturou. Ekologické rezidence se na hladině bezpečně pohybují bez rizika nárazu, využívají solární energii a disponují samosterilizační filtrací vzduchu. Dvoupatrové domy dosahují více než 900 metrů čtverečních a kromě čtyř ložnic, kuchyně a obývacího prostoru jim nechybí ani střešní bazén.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.