Byznys & Reality

V Invest renovuje národní kulturní památku, původní panství rodu Schwarzenbergů

V Invest renovuje národní kulturní památku, původní panství rodu Schwarzenbergů
17.2.2021

Pražské Jinonice se dočkaly obnovy svého historického centra. Koncem minulého roku dokončila developerská společnost V Invest první etapu projektu Jinonický dvůr, ve které vzniklo 20 moderních rodinných bytů. Nyní developer pracuje na rekonstrukci a obnově Jinonického zámečku, původního sídla knížecího rodu Schwarzenbergů.

Ve druhé fázi vznikne 46 luxusních zámeckých bytů, včetně velkorysých mezonetů a komerčních prostor. V projektu dojde také k obnově pivovaru, který zanikl v 19. století. V Jinonicích tak bude k dispozici unikátní a luxusní bydlení, ve kterém se propojí staletá historie s moderní architekturou. Předprodej zámeckých bytů byl zahájen v polovině února, jejich dokončení se předpokládá na podzim příštího roku.

Velkou předností druhé etapy je její jedinečnost. Žádné dva byty nebudou stejné, společnosti V Invest se díky úzké spolupráci s památkáři a prestižním architektonickým studiem MS architekti povedlo zachovat maximum dobových prvků, které budou součástí interiéru. Jedná se například o původní krovy, klenby, stropy či barokní a klasicistní nosné konstrukce. Druhá etapa tak nabídne 40 atypických bytů a 6 ubytovacích jednotek s dispozicemi 1+kk až 5+kk a s velikostí od 38 m2 do 131 m2. Součástí budou také komerční prostory.

Byty, které se nacházejí v místech s jedinečnými historickými klenutými stropy, budou vybaveny dřevěnými podlahami a dlažbami evokujícími venkovské panské sídlo. Většina bytů potom bude využívat kontrastu historických a moderních prvků s maximálním důrazem na pohodlí a eleganci.

Bydlení těchto kvalit je typické spíše pro Francii, Švýcarsko či Rakouskou, na území České republiky se jedná o velmi unikátní projekt. „Troufnu si říct, že druhá fáze Jinonického dvora bude v rámci České republiky opravdu jedinečná. Celá rekonstrukce probíhá v těsné spolupráci s památkáři a je speciální v tom, že zachováme opravdu maximum historických prvků a konstrukcí. Zatímco řada projektů v historických budovách se u nás dělá tak, že z původní budovy zůstane pouze vnější plášť, u Jinonického zámečku to bude jinak“, říká Jaroslav Vondřička, partner a ředitel společnosti V Invest.

Nádech staleté historie v moderní architektuře pak najdete také ve vnitřním dvoře projektu. Zachována bude dobová kašna či slunečné hodiny, vše dotvoří moderní prvky, jako například prosklené venkovní vstupy do jednotlivých křídel zámečku.

Celý projekt je citlivě zasazen do výjimečné lokality historického jádra Jinonic, ve kterém se dochovala původní náves a řada památkově chráněných budov. V jeho okolí pak leží rozsáhlý Přírodní park Košíře-Motol a také jedinečná přírodní rezervace Prokopské údolí. Lokalita je přitom vzdálena pouhých deset minut jízdy autem nebo 20 minut jízdy městskou hromadnou dopravou do centra Prahy a zároveň je velmi dobře dostupná z pražského letiště. V blízkosti Jinonického dvora se nachází veškerá občanská vybavenost, ať už jde o školu, mateřskou školku, sportoviště nebo nákupní centrum Galerie Butovice, které je vzdáleno pouze 10 minut chůze, podobně jako stanice metra, která je dostupná autobusem či za 5 minut chůze. Projekt přitom kromě jedinečné kombinace historie a přírody nabízí také vysokou míru soukromí a bezpečnosti. Proto je od začátku budován jako uzavřený a monitorovaný neprůjezdný areál.

Tyto stránky používají cookies. Používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s jejich používáním.