kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Premium Brno » Na víně je Michlovský!

Na víně je Michlovský!

víno
Foto: Vinselekt Michlovský
Vinselekt Michlovský patří mezi tradiční moravská vinařství, která sázejí na tradici, ale nebojí se pokroku. S každou další otevřenou lahví se pak naše láska k vínům z Rakvic prohlubuje. Ochutnejte s námi!

Vinařství Vinselekt Michlovský vzniklo v Rakvicích v roce 1993, a produkovalo především vína určená pro zpracování na sekty. Postupně se však pozornost začala zaměřovat na produkci kvalitních jakostních přívlastkových vín. V roce 1994 se stává součástí firmy Šlechtitelská stanice vinařská v Perné. V roce 1995 začala firma plnit svá nejlepší vína do lahví a uchovávat je do okamžiku optimální zralosti. V době, kdy se trh plnil průměrnými víny, oslovila náročného zákazníka vysokou kvalitou.

Aktuálně Vinselekt Michlovský obhospodařuje cca 125 ha vinic na jižní Moravě. V Mikulovské vinařské podoblasti se vinice nacházejí v katastrech obcí Perná, Klentnice, Dolní Věstonice, Milovice u Mikulova, Lednice a Nový Přerov. Ve Velkopavlovické vinařské podoblasti jsou vinice vysázeny kolem obcí Rakvice, Přítluky a Zaječí.

V roce 2018 se na pozemcích vinařství v Rakvicích otevřely pro veřejnost nové degustační prostory – Enotheca Rakvice, která se velmi rychle stala cílem milovníků vín a cyklistů. Otevřeno má celoročně a v blízké budoucnosti se plánuje další rozšíření o penzion a restauraci.

Jméno Michlovský je už dlouhá léta synonymem kvality a nositelem inovací v pěstování a zpracování vinné révy. Doc. Ing. Miloš Michlovský, DrSc., se řadí k předním českým odborníkům v oboru vinařství, vinohradnictví a šlechtění révy vinné. Je průkopníkem zavádění nových technologií, metod a poznatků do praxe, ale také zastáncem hospodaření šetrného k přírodě. Jako uznávaný odborník často zasedá v hodnotících komisích vinařských soutěží, ze kterých (a nejen z nich) si jeho vína přivážejí ocenění.

Důležitou součástí udržování dobrého zdravotního stavu vinic je jejich biologická ochrana, která vychází z přírodních mechanismů. Její velkou výhodou je nízká toxicita a zátěž pro prostředí, živočichy a necílové organismy. Vypěstované hrozny jsou zpracovávány na BIO produkty nejvyšší kvality. Jedná se o BIO mošty a BIO vína z bílých odrůd Hibernal a Malverina a z modré odrůdy Laurot. Vinice procházejí každoroční kontrolou ekologického zemědělství.

Celkem devět hektarů vinic se obhospodařuje v systému ekologického zemědělství s tím, že dalších 5,5 hektaru vinic se momentálně nachází v přechodném období mezi systémem integrované produkce a ekologickým vinohradnictvím.

víno
Foto: Vinselekt Michlovský

Víno vydání Premium Brno

Laurot (zkratka La) je středně pozdní až pozdní interspecifická moštová odrůda révy (též hybridní odrůda, mezidruhové křížení, PiWi odrůda) určená k výrobě červených vín. Odrůda byla vyšlechtěna kolektivem šlechtitelů Vědeckovýrobního sdružení Resistant Velké Bílovice, křížením odrůd Merlan (Merlot x Seibel 13 666) a Fratava (Frankovka x Svatovavřinecké). Do Státní odrůdové knihy České republiky byla odrůda zapsána roku 2004 a stala se tak první naší zapsanou interspecifickou odrůdou. Udržovatelem odrůdy je Miloš Michlovský. Dává vína vysoce kvalitní, plná, aromatická, s vyšší aciditou, kterou je v některých ročnících nutno odbourat. Typově jsou blízká zejména vínům z odrůdy Svatovavřinecké. Kladné vlastnosti vín vyniknou zvláště po jablečno-mléčném kvašení a po školení v dřevěných sudech či v dubových sudech typu barrique.

Laurot 2018 pozdní sběr BIO Vinselekt Michlovský

Perfektně vyzrálá surovina z dobrého ročníku 2018, školená na dubových sudech, přinesla mimořádné víno.

Můžete očekávat buket transformovaných ostružin, borůvek a černých třešní, který doplňují švestková povidla s robustními oenotaniny s dotekem sudu v závěru.

K vínu Laurot 2018 pozdní sběr BIO doporučujeme dančí medailonky s brusinkovým dipem a kořenovou zeleninou al dente. Ideální je rovněž se sýry s dvojí plísní.

Ocenění: Zlatá medaile BIOVÍNO 2022; stříbrná medaile NSV 2022; v roce 2022 získalo vinařství už podruhé v řadě ocenění spotřebitelů Czech Superbrands

K dostání na e-shopu vinařství www.michlovsky.com,

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky