kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Rozhovory » Egor Khlebnikov z Getbergu: Prodáváme nový životní styl

Egor Khlebnikov z Getbergu: Prodáváme nový životní styl

Egor Khlebnikov
Zdroj/foto: Ondřej Pýcha
Poskytujeme lidem lepší život za Prahou v obklopení přírody a vytváříme silné komunity podporováním přátelských vztahů mezi sousedy. To je posláním developerské společnosti Getberg, která aktivně řeší problém s nedostatkem bydlení a staví jedny z největších rezidenčních projektů v okolí Prahy. „Ostatní developeři se soustředí na Prahu, my lidem dáváme vyšší úroveň života za stejné náklady,“ říká jednatel společnosti Egor Khlebnikov.

Getberg je na trhu od roku 2012. Jak probíhal vývoj společnosti?

Vzhledem k tomu, že já sám jsem kdysi pracoval jako prodejce nemovitostí, tak i společnost Getberg jsem založil nejdříve s cílem poskytnout nejlepší služby v prodeji nemovitostí. To se nám také podařilo, spolupracovali jsme s největšími developery v České republice, jako jsou Crestyl, Metrostav Development a MS-Invest, a exkluzivně jsme na trhu prodávali jejich produkty. Za tu dobu jsme vyrostli neuvěřitelným tempem.

Co vás vedlo k transformaci v developera?

Jednoznačně jsme chtěli na trh přivést lepší produkt, než který na něm existoval. Faktorů bylo samozřejmě více, například jsme věděli, že lidé stále více poptávají nové bydlení, ale na trhu se nabídka spíše zužovala kvůli průtahům se stavebním povolením a jiným faktorům. Rozhodli jsme se být aktivní a poskytnout lidem něco lepšího, než bylo doposud na trhu. Proto používáme motto Lepší život za Prahou jako náš slogan.

Podle čeho vybíráte lokality pro své projekty?

Máme několik priorit, přes které takzvaně nejede vlak – a právě ten je pro nás jednou z nich. Dostupnost vlakového nádraží vás totiž okamžitě přiblíží ku Praze. Další prioritou je samozřejmě přítomnost přírody. Tohle jsou totiž faktory, které v lokalitě jen tak nezměníte. Nemůžeme jen tak vysázet les nebo vybudovat vlakové nádraží, ale přivést do lokality občanskou vybavenost, to už udělat můžeme.

Takže se dá říct, že budujete celé rezidenční čtvrtě?

To se rozhodně říct dá. Je pro nás ale důležité, aby měla lokalita potenciál k rozvoji. To souvisí i s přístupem obce, zda plánuje růst například v podobě nových škol, obchodů nebo služeb. Do lokalit většinou přivedeme klidně až 450 nových lidí a chceme, aby měli vše po ruce. Skvělým příkladem je projekt East Gardens ve Strančicích, který dokončíme v příštím roce. Mimo řadové domy a byty jsme do projektu zahrnuli také výstavbu parku, a jeden byt jsme navíc přenechali obci pro učitele.

Teď vás čeká projekt Forest Views. Jaká je jeho historie?

Tento projekt jsme převzali, protože předešlý developer projekt nezvládl dotáhnout do konce a byla o tom před lety velká kauza. Spousta lidí nemá zkolaudované domy, není tam vybudovaná infrastruktura ani vodovod. Nás ale projekt okouzlil hlavně úžasnou lokalitou uprostřed přírodní rezervace, to je právě něco, co nezměníte. Projekty ve stejné cenové relaci leží většinou uprostřed pole a rozhodně nenabízí tak jedinečnou přírodu jako právě Forest Views v Babicích-Dařboži. Celý projekt je totiž zasazený v obklopení lesa, což s sebou nese i nezastavitelnost okolí, a Forest Views tak bude v maximálním soukromí ještě po několik let.

Je náročné vstoupit do nedodělaného projektu?

Náročné je hlavně skloubit stavbu s životem majitelů již postavených domů, abychom je co nejméně omezili. Nejdříve jsme také museli udělat podrobný výzkum celé situace a projít celý projekt od základů, ale to jsou běžné záležitosti. Problémy najdete v každém projektu, i kdybychom stavěli na zelené louce. Důležité je, jak se k těmto problémům stavíte.

Plánujete i tam postavit novou rezidenční čtvrť?

Forest Views je jeden z největších projektů ve Středočeském kraji a přinese do lokality asi 600 dalších obyvatelů. Obsahuje celkem 115 nových řadových domů a 35 bytů, a navíc ještě komerční zónu. Rozhodně se dá říct, že to bude nová rezidenční čtvrť, a my do ní chceme přinést, co nejvíce se dá. Je to velký rozvoj pro okolí a my to bereme velmi zodpovědně. Samozřejmě plánujeme přinést do lokality i více občanské vybavenosti.

Není to daleko od Prahy?

To bych neřekl. Praha již není městem jako před deseti lety. Když jedete z jedné strany na druhou, rozhodně vám to zabere minimálně hodinu cesty, autem pak ještě déle. Forest Views leží jen dvacet minut od Chodova a hodně velkou výhodou je dostupnost hned několika tras. Takže nezáleží, jestli jedete v ranní špičce nebo v neděli večer do Prahy, prostě si vyberete nejrychlejší cestu a budete tam za poměrně stejnou dobu. Lidé také více řeší svůj volný čas a hledají cesty úniku z města. O víkendu prchají na chaty nebo na výlety mimo Prahu, ale když tam bydlíte, v podstatě nikam jezdit nemusíte a máte více času na odpočinek. Bydlení za Prahou je prostě ideální. Další výhodou je také snadná dostupnost vlakových nádraží, kde jezdí vlak do Prahy i do celé České republiky.

Takže je to bydlení spíše pro lidi pracující na jihu Prahy?

Na jih Prahy je to nejblíže, a pokud pracujete třeba v Praze 10 nebo 4, je to pro vás opravdu ideální lokalita k bydlení. Ale projekt je také v blízkosti D1 a Pražského okruhu, takže jen najedete na okruh a vlastně se dostanete za chvíli kamkoliv po Praze. Nemusíte nutně pracovat na jihu, abyste tu mohli spokojeně žít. Navíc je teď v Praze trendem princip P+R, což znamená, že zaparkujete u metra na vyhrazeném parkovišti a do centra Prahy už se dostanete MHD snadno. Ale jen si představte, že po práci si vždy oddechnete a vyplavíte všechen stres v přírodě.

Jak naplníte svou vizi ve Forest Views?

Naší vizí je nejen postavit nové bydlení, ale vytvářet i nové komunity a podporovat sousedské vztahy. To je pro nás hodnota, kterou vneseme i do projektu Forest Views, proto je v projektu spousta společných míst, kde se mohou setkávat všichni osobně a navzájem se poznávat. Nehledáme kupce, ale budoucí sousedy se stejným životním stylem.

Co bude tedy klíčovým místem?

Dá se říct, že hlavním společným místem bude centrální náměstí, kde se budou potkávat všichni sousedi a lidé z okolí. Oslovíme místní farmy nebo lokální firmy, které tu budou pořádat farmářské trhy nebo společenské akce. Když se máte s ostatními kde sejít, seznamování jde samo a toho chceme docílit. U náměstí také vybudujeme komerční zónu.

Jakou občanskou vybavenost vybudujete v komerční zó?

Vybudujeme tam prostory pro kavárnu, obchod s potravinami a školku. Chceme, aby měli obyvatelé to nejdůležitější hned po ruce. Další vybavenost také najdou pár minut autobusem nebo autem ve vedlejších městech a jen tři minuty chůze je moderní sportovní centrum.

Zahrnuli jste do projektu ještě další zeleň?

V projektu je také velký park, který poskytne příjemnější pohyb obyvatel po celém projektu a také místo pro relax. Jedním z cílů bylo sjednocení projektu s okolní přírodou. Celý projekt proto propojíme s okolním lesem pěšími cestami, které vedou z každé zahrady domů. Což je výhodou i pro milovníky cyklistiky, kteří svá kola nemusí tahat přes celý dům. I na takové detaily jsme mysleli.

Přidáte do projektu ještě něco dalšího?

Ještě jsme zahrnuli hřiště pro děti. Poznávání sousedů totiž není jen pro dospělé. Chceme dětem dopřát šťastné dětství obklopené kamarády a věříme, že právě na hřišti se všichni seznámí.

Takže je tento projekt určený hlavně pro rodiny s dětmi?

Troufnu si říct, že celý projekt jsme navrhovali tak, aby byl ideální pro rodinu s dětmi. Hodně jsme dbali na bezpečnost a propojenost s přírodou. Chceme, aby si děti mohly hrát v klidu na ulici. Forest Views je jednoduše dělaný právě pro rodinný život. Ale rád bych ještě doplnil, že je také spousta lidí, kteří hledají spíše druhý domov, kam mohou jezdit třeba na čtyři dny v týdnu nebo když mají home office, v tomto případě je Forest Views také skvělou volbou.

Jak jste zvýšili bezpečnost v projektu?

Všechny ulice jsou neprůjezdné, což nejen zvyšuje soukromí, ale také snižuje dopravu a poskytuje mnohem bezpečnější pohyb lidí na ulici. Na konci každé ulice je kruhový objezd, což nenutí řidiče couvat a složitě se otáčet, čímž se bezpečnost opět zvýší. Přidali jsme také zvýšenou dlažbu, která dopravu maximálně zpomalí. Navíc pěší cesty vedou skrz celý projekt a díky nim mohou lidé bezpečně cestovat z jednoho konce na druhý.

Je v projektu opravdu i 3+kk se zahradou?

Ano, v projektu najdete dispozici, která se na trhu sice moc nevyskytuje, ale z minulého projektu East Gardens se nám hodně osvědčila. Dispozice 3+kk se zahradou byla nejpoptávanější z celého projektu. Rozhodli jsme se ji proto zahrnout i do Forest Views. Samozřejmě víme, že lidé mají různé preference, v projektu jsou tedy i dispozice 4+kk a 5+kk, které jsou ideální volbou pro dnešní trend, kdy většina z nás pracuje doma na home office.

Egor Khlebnikov
Zdroj/foto: Ondřej Pýcha

Využíváte nové technologie?

Projekty stavíme vždy s ohledem na nové technologie a přemýšlíme vždy do budoucna. Chceme, aby si nemovitosti udržely hodnotu co nejdéle a také co nejvyšší, což ovlivní nadčasový design a připravenost na budoucí technologie. Ke každému domu tedy zahrnujeme již v projektu přípravu na bezdrátový Smarthome nebo nabíjecí stanici pro elektroauto. V klientských změnách je možné zařídit i fotovoltaiku.

Je výhodnější koupit nemovitost na začátku výstavby?

Upřímně nejvýhodnější je koupit nemovitost z takového projektu ještě před začátkem výstavby. Ceny jsou v tu chvíli na nejnižší možné úrovni a během té výstavby se hodnota nemovitosti zhodnotí až o 25 procent jen tím, že ji postavíme.

Jaká je investiční hodnota u takových projektů?

U projektu East Gardens ve Strančicích byla hodnota 600 milionů korun bez DPH. Projekt jsme prodali během jednoho roku, což bylo třikrát rychleji, než jsme očekávali. U Forest Views je investiční hodnota mnohonásobně vyšší a dosáhne na více než 1,2 miliardy korun.

Proč chtějí lidé bydlet u Prahy?

Především je to kvůli životnímu stylu. Lidé jsou z rychlé Prahy unavení, neustále se dusí smogem a chtějí více prostoru. Spousta našich zákazníků chce pro děti šťastnější dětství a poskytnout jim plnější život v obklopení přírody. My k tomu ještě dodáváme i přátelské sousedy, protože opravdu věříme, že pokud se máte kde scházet, vztahy jsou okamžitě bližší. Nebo pokud máte u domu hřiště, děti si najdou kamarády samy a možná i na celý život. Přece jen budou v dospělosti spíš vzpomínat na dětství strávené venku v lese plném svobody než v uzavřeném panelákovém bytě ve městě.

Co plánujete do budoucna?

Určitě dál objevovat nové lokality s potenciálem růstu a vytvářet velké projekty v okolí Prahy. Zajímají nás místa, kde můžeme vybudovat celou infrastrukturu a přidat do lokality další přidanou hodnotu. Konkrétně jednáme o více projektech, ale nejbližší je projekt asi patnáct minut od Zličína, kde je opuštěný brownfield. Chceme ho kompletně revitalizovat a posunout lokalitu na úplně jinou úroveň, než v jaké se momentálně nachází. Plánujeme výstavbu bytových komplexů s 228 jednotkami, jejichž prodej zahájíme v lednu.

Autor: Andrea Votrubová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky