kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Rozhovory » Miloslava Lukešová z OZP: Sounáležitost rodiny je jedním z nejdůležitějších faktorů pro psychickou pohodu

Miloslava Lukešová z OZP: Sounáležitost rodiny je jedním z nejdůležitějších faktorů pro psychickou pohodu

Miloslava Lukešová
Foto: OZP
Komunikace – učíme se ji od narození, a pokud v ní chceme být úspěšní, musíme umět naslouchat. Rozhovor nejenom o dialogu a motivaci k prevenci s obchodní ředitelku Oborové zdravotní pojišťovny (OZP) PhDr. Miloslavou Lukešovou.

OZP pečuje o zdraví svých klientů již třicet let. Letos potvrdila svou pověst prestižní značky a podruhé za sebou obdržela prestižní ocenění kvality Czech Superbrands, které získávají firmy za poskytování těch nejlepších produktů a služeb na českém trhu.

OZP vstoupila do povědomí veřejnosti unikátní formou propagace prostřednictvím ambasadorů. Co je cílem?

Motivace k prevenci, kterou bohužel lidé často zanedbávají. Jako rodiče jsme zodpovědní, preventivní prohlídky s dětmi řádně absolvuje až devadesát procent rodičů, ale jakmile jsme dospělí, na prohlídky chodí už jen asi třetina z nás. Hledali jsme způsob, jak lidem ukázat, že péče o zdraví a prevence musí být každodenní součástí našeho života. Rozhodli jsme se pro ambasadory, kteří nám budou pomáhat význam prevence přiblížit.

Proč právě Lucie Benešová a Tomáš Matonoha?

Lucie Benešová, Tomáš Matonoha a jejich děti Lara a Štěpán jsou reálná rodina. V jednu chvíli sice Tomáše a Lucii můžeme vídat na televizních obrazovkách v různých pořadech a seriálech jako herce, ale i oni žijí běžný, civilní život. Mají úplně stejné starosti jako my. Škola, zájmy, sport, radosti i bolesti, a hlavně zdraví.

Jak důležitou roli hraje prevence a komunikace ve vašem životě?

Mám se ráda, takže prevenci nezanedbávám. Zachycení nemoci v rané fázi je zásadní pro úspěšnost léčby. A věřím mottu, že zdvořilost dovede člověka dál než zbraň, nemám ráda konflikty.

Z médií na nás po lockdownu vyskakovaly titulky o tom, jak lidé prevenci zanedbávali. Byli viníkem opravdu jen lidé – pacienti?

Data ukázala, že v době lockdownu se počet vyšetření snížil a nyní do ordinací přicházejí lidé s pokročilejšími projevy nemocí. Víme ale, že zdravotnická zařízení byla po určitou dobu zavřená. Samozřejmě urgentních a akutních stavů se omezení péče nedotklo, ale přístup k prevenci a neakutním ošetřením byl omezený.

Jak z vašeho pohledu přistupují v dnešní době ke zdraví svých zaměstnanců firmy?

Zdravý a spokojený zaměstnanec je základem každé firmy a předání informace o nabídce benefitů zdravotních pojišťoven je servis, který zaměstnavatele nic nestojí. Stále častěji nás tak kontaktují zástupci firem a chtějí vědět, jaké výhody nabízíme a jak jim můžeme být prospěšní. Ti nejaktivnější zaměstnavatelé s námi již více než deset let vstupují do projektu Zdravá firma. V jeho rámci pořádáme tzv. Dny zdraví, kdy zaměstnavatel umožní svým zaměstnancům během pracovní doby takový malý lázeňský pobyt, který se skládá z různých vyšetření, například znamének, ale i zraku, krevního tlaku nebo dnes velmi žádané vyšetření nožní klenby. Výhod, které nabízíme firmám v projektu Zdravá firma, je ale mnohonásobně více. Speciální nabídku šijeme na míru pro každou společnost. Ve firmě, kde sedí lidé celý den u počítače, mají pochopitelně úplně jiné preference než ve firmě, kde většina zaměstnanců pracuje těžce fyzicky.

Každá firma je jiná, má své zájmy, potřeby, přání. Stejně tak i každá zdravotní pojišťovna je jiná v tom, co může nabídnout. Jakým směrem se ubírá OZP?

Flexibilním. Aktuálně naši pojištěnci např. mohou získat hodinky Samsung s třicetiprocentní slevou. Vlajkovou lodí OZP je však onkologická prevence. Zároveň klademe důraz na co nejširší nabídku benefitů, aby si každý mohl najít to své.

O zdraví pojištěnců pečujete již 30 let. Do povědomí jste se zapsali jako elektronická pojišťovna, potřebujete tedy pobočky?

Přestože je OZP elektronickou zdravotní pojišťovnou a v aplikaci VITAKARTA naši klienti vyřídí vše, co na kamenných pobočkách, má i v dnešní době osobní kontakt pro celou řadu klientů stále svou nezastupitelnou roli. I když máme více než čtyřicet kamenných poboček napříč republikou, jejich síť neustále rozšiřujeme.

Když se budu chtít stát vaším pojištěncem, je to složité?

Změnit zdravotní pojišťovnu je snazší než třeba změnit mobilního operátora. Stačí vyplnit online přihlášku na www.chcidoozp.cz a to je vše. Administrativu s odhlášením od stávající pojišťovny vyřídíme za vás. Letos lze navíc nově podepsat online přihlášku k OZP bezpečně a digitálně prostřednictvím BankID SIGN.

Nelze se na závěr nezeptat na aktuální situaci. Jak se OZP zapojila do pomoci uprchlým občanům z Ukrajiny?

Uvědomujeme si, jak moc je důležité provést tyto lidi, a  to co nejrychleji, procesem nezbytné administrativy pro registraci ke zdravotnímu pojištění s přístupem ke zdravotní péči v plném rozsahu. Proto jsme naše pracovníky na přepážkách všech kontaktních míst ihned proškolili, aby mohli občany z Ukrajiny s vízem za účelem strpění registrovat. Někteří z nich k nám přicházejí i v doprovodu známých a rodinných příslušníků, kteří jsou již našimi pojištěnci. Sounáležitost rodiny je v tuto chvíli totiž jedním z nejdůležitějších faktorů pro psychickou pohodu obecně.

Miloslava Lukešová

PhDr. Miloslava Lukešová v OZP působí od roku 2013, kdy nastoupila na pozici ředitelky pobočky v Karlových Varech. Od roku 2016 byla ředitelkou pobočky Praha. Koncem roku 2018 se stala obchodní ředitelkou OZP. Před nástupem do OZP působila ve veřejné a státní správě. Je absolventkou Zdravotně sociální fakulty JČU.

Autor: Petra Vorelová

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky