kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Promotion » Co chystá jarní aukce Galerie KODL

Co chystá jarní aukce Galerie KODL

Václav Špála – Ze Supetáru
Foto: Galerie KODL
Předaukční výstava 200 mimořádných uměleckých děl probíhá od 25. dubna do 28. května v prostorách Galerie KODL. Kromě mnoha dalších vynikajících děl se představí i dvě naprosto unikátní plátna od Bohumila Kubišty a Toyen. Výstava bude zakončena aukcí na pražském Žofíně v neděli 29. května a zájemci budou mít příležitost dražit i online na www.arstlimit.com.

Expozice představuje vybranou kolekci výtvarného umění v širokém záběru 19. a 20. století s přesahem do současné tvorby. Století devatenácté zastupují v prvé řadě velká jména osobností českého výtvarného umění v čele s Mikolášem Alšem, Jakubem Schikanederem, Alfonsem Muchou, Antonínem Chittussim, Václavem Radimským a Antonínem Slavíčkem.

Jakub Schikaneder – Podskalí
Foto: Galerie KODL

Jakub Schikaneder: Podskalí, olej na plátně, 19001910, 90 x 101 cm, vyvolávací cena: 5 000 000 korun, odhadní cena: 8 000 000 – 12 000 000 korun

Dvacáté století prezentuje vybraná díla nejen české moderny. Hned několika pracemi je zastoupen Josef Čapek, František Kupka, Václava Špály či Josef Šíma. Významnou kolekci tvoří v jarní aukci plátna Emila Filly. Nejranějším z nich je Pohled na Gruž z roku 1908. Následuje několik zátiší, jež Filla vytvořil v návaznosti na lyrický kubismus, mezi jinými například Zátiší s ovocem a lahví, k vidění jsou ale také dvě práce tuší z roku 1938 – Théseus nesoucí krétského býka či Žena se psem.

Emil Filla – Zátiší s ovocem a lahví
Foto: Galerie KODL

Emil Filla: Zátiší s ovocem a lahví, komb. tech (olej a tempera) na plátně, 1934, 47 x 55 cm, vyvolávací cena: 2 000 000 korun, odhadní cena: 3 000 000 5 000 000 korun

Skvosty jarní aukce

Zásadním dílem této aukce je plátno Staropražský motiv z roku 1911 pocházející z palety jednoho z nejvýznamnějších představitelů české moderny Bohumila Kubišty. Svou umělecko-historickou významností představuje sběratelskou raritu nejen v prostředí českého aukčního trhu. Dílo ze slavné sbírky dr. J. Borovičky se bude vyvolávat za dvacet pět milionů korun. Stejnou vyvolávací cenu má i druhé naprosto unikátní plátno Samotáři malířky Toyen z roku 1934.

Toyen – Samotáři
Foto: Galerie KODL

Toyen: Samotáři, olej na plátně, 1934, 110 x 81 cm, vyvolávací cena: 25 000 000 korun, odhadní cena: 35 000 000 55 000 000 korun

Současné umění

Současné umění otevírá sítotisk Napalm mezinárodně známého a sběrateli velmi oblíbeného umělce Banksyho. Práce Calcetines, představitele postmoderní umělecké vlny v západní Evropě Jiřího George Dokoupila, zastupuje jeden z autorových obrazů malovaných kouřem ze zapálené svíčky.

Bohumil Kubišta – Staropražský motiv
Foto: Galerie KODL

Bohumil Kubišta: Staropražský motiv, olej na plátně, 1911, 98 x 84 cm, vyvolávací cena: 25 000 000 korun, odhadní cena: 40 000 000 – 80 000 000 korun

Sběratelsky lukrativními plastikami se představují zakládající členové volného uměleckého uskupení Tvrdohlaví Stefan Milkov a Jaroslav Róna. Mladší střední generace autorů je na výstavě zastoupena například díly Karla Balcara, Ondřeje Basjuka, Martina Herolda, Alžběty Jungrové, Jana Kalába, Šárky Koudelové, Pasty Onera, Ivany Štenclové, Zdeňka Trse či Vladimíra Vély.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky