kliknutím aktivujete zoom
načítám...
Nenašli jsme žádné výsledky
otevřená mapa
Pohled Cestovní mapa Družice Hybridní Terén Moje lokace Celá obrazovka Předch další

0 Kč - 50 000 000 Kč

Další možnosti vyhledávání

0 Kč - 100 000 Kč

Další možnosti vyhledávání
Našli jsme 0 Výsledek. Zobrazit výsledky

Estate.cz » Architektura & Design » Designové tipy: Oprášený poklad Československa

Designové tipy: Oprášený poklad Československa

sedačka
Foto: Nanovo
Jaké designové tipy jsme si pro vás připravili?

Oprášený poklad Československa

Elegantní funkcionalistický nábytek Jindřicha Halabaly reprezentuje československý design v aukčních síních po celém světě již řadu let a vzhledem k jeho mezinárodní popularitě je stále těžší ho sehnat. O to větší je proto radost z unikátního úlovku, který se podařil zkušeným obchodníkům v Nanovo. Jejich dílnou a kompletní renovací totiž nedávno prošlo pět unikátních nábytkových kusů od populárního designéra. Díky citlivým zásahům se jim výhradně pomocí přírodních olejů, vosků v matném provedení a novému přečalounění podařilo obnovit původní krásu nábytku, vytvořeného mezi lety 1930 a 1960 pro Uměleckoprůmyslové závody.

Tekoucí nábytek

Když český designér Tadeáš Podracký v roce 2020 představil kolekci Metamorphosis na absolventské výstavě na Design Academy Eindhoven, světu se zatajil dech. A lapat ho musí znovu při příležitosti rozšíření série pro poslední ročník prestižního festivalu sběratelského designu Design Miami. Ve spolupráci se španělskou Side Gallery zde Podracký premiérově představil nejen sebe a svou práci, ale především kompletní kolekci Metamorphosis sestávající z dvojice křesel, zrcadel a lamp, čtveřice poliček a podnožky. Všechny dohromady pojí fluidní estetika – nábytek působí jako by do prostoru vystoupil z virtuálního světa, roztéká se před očima, odkapávají z něj tekutiny a nejrůzněji se kroutí a vlní. Ve skutečnosti jsou kusy rukodělně vyráběné extrémně náročnou technikou vyřezávání dřeva – produkce jednoho kusu tak trvá v řádech měsíců a obnáší nespočet precizně zvládnutých dovedností.                      

křeslo
Foto: Tadeáš Podracký

Reflexe současnosti

Rozsáhlou kolekci toaletních zrcadel a objektů uvedl pod názvem Narcis (C3PO) (A New Hope) (Binary Face) designér Jakub Berdych Karpelis a jeho studio Qubus. „Odraz garanta úspěchu, zlata, v ploše sebestředného zrcadla toaletního stolku dává novou naději těm, kteří v konkurenci s nelidskou výkonností současných technologií hledají útočiště v dokonalém vzhledu,“ přibližuje záměr designér. Hlavy v životní velikosti z hutně tvarovaného skla, které jsou zdobené zlatem, slouží zároveň jako zrcátka. Karpelis nabízí ale i čistě konceptuální varianty v široké škále provedení, a to od pomalovaného průhledného křišťálu nebo černého s rudýma očima přes sklo probarvované pigmenty až po modrou sklovinu s odrazkami či sametováním, které je posunuto blíže k sochařskému uchopení tématu.

socha
Foto: Jiří Thyn

Autor: Eva Slunečková

Líbil se vám článek? Podělte se o něj se svými přáteli:

Čtěte také

BYZNYS & REALITY
LIFESTYLE
ROZHOVORY
ARCHITEKTURA & DESIGN
NABÍDKA NEMOVITOSTÍ
Estate Awards
O portálu
O magazínu Estate
Reference
Premium Media Group
Kontakt
Všeobecné obchodní podmínky
Zásady ochrany osobních údajů
Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů

Sociální média

© 2021 All rights reserved​

Made by RomanJelinek.cz | full servisová marktingová agentura

Porovnejte nabídky